Miškininkai prie Seimo piketavo atostogų sąskaita

– Mes nevažiavome į piketą, – temainfo.lt sakė Anykščių urėdijos vyriausiasis miškininkas Giedrius Pipiras.

Priežastis paprasta: miškininkai nežino, kada bus svarstomos Miškų įstatymo pataisos, o sužinoję nebespėja įforminti nedarbo dienos – į Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacijos (LMPF) rengiamus piketus važiuojama atostogų sąskaita.

Miškininkų pikete prie Seimo nedalyvavo ir kupiškėnai.

– Pakeliui į darbą per radiją išgirdau, kad pakeista Seimo aplinkos apsaugos komiteto posėdžio darbotvarkė – Miškų įstatymo nebesvarstys. Kažkodėl manau, kad tyčia taip daroma, – temainfo.lt sakė Rokiškio urėdijos profsąjungos pirmininkas, prekybos vadybininkas Mantas Zamaliauskas.

– Vis tiek važiavot į sostinę. Kodėl?

– Susiskambinom su lyderiais: viskas pasiruošta – nusprendėm važiuoti.

Į piketą važiavo 12 rokiškėnų LMPF narių. Piketuotojai skirstėsi grupėmis – ne daugiau kaip po 15: viršijus tokį žmonių skaičių susibūrimas būtų įvertintas mitingu, o jam reikalingas leidimas. Kai apie komiteto darbotvarkę sužinoma iš vakaro, leidimo taip greit negausi.

Į grupeles pasiskirstę piketuojantys miškininkai siekė tų pačių tikslų: į Seimą išrinktiems asmenims dar kartą priminti esą miškų valdymo reforma daroma ir skubotai, ir neskaidriai.

– Iki šiol neaiški pati reformos esmė: kokia Lietuvai nauda 42 urėdijas, turinčias atskirą juridinį statusą, sujungti į vieną įmonę? Niekas nepaskaičiuota, nauda neaiški, nenuspręsta, kur dės žmones. Reforma stumiama aklai, – sakė M. Zamaliauskas.

„Ministre, kam tarnauji? Visuomenei ar oligarchams?”, „Neatiduosim Lietuvos miškų oligarchams!”, „Griauti – ne statyti, proto nereikia”, „Naikindami darbo vietas emigracijos nesumažinsit”, „Nevažinėkit „buldozeriais” po miškus”, „Urėdijas uždarysim ir į Airiją varysim”, „Devynis kartus pamatuok ir tik dešimtą kirsk” – ragino Seimą miškininkų plakatai.

Susitiko su piketuotojais Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, Seimo nariai Juozas Olekas, Algimantas Salamakinas.

– Seimo pirmininkas tarsi pirmą kartą išgirdo, kad norim derėtis: sėst prie bendro stalo, aptart – kas naudinga, kas ne. Jis taip ir pasakė; „Aš pirmą kartą išgirdau, kad profsąjungos nori derėtis.” Nebesuprasi, kas vyksta: ryte žada, kad miškų reformą svarstys pavasario sesijoje, po pietų jau kalba apie rudens sesiją. Lauks ekspertų, kuriems sumokėta 100 ar 200 eurų, vertinimų…Mes tiesiog esam per maži, atėjusiesiems į valdžią nereikšmingi, – kalbėjo rokiškėnų miškininkų profsąjungos lyderis.

Šįkart piketuota apie 2,5 val. Kas toliau? Anot M. Zamaliausko, ir toliau bus neaišku – dirbsi rytoj, nedirbsi… Miškininkai, rodos, neleis savęs pamiršti nei valdžiai, nei visuomenei, kuriai vis dažniau piešiamas ne itin teigiamas miškininko paveikslas.

 

Rita Briedienė

Ingos Ruginienės nuotraukos