Mirė Skapiškio teatro „Stebulė“ aktorius Jonas Uziela

Eidamas 98-uosius metus vasario 24 d.  mirė Kupiškio kultūros centro Skapiškio teatro „Stebulė” aktorius Jonas Uziela.  Kaip praneša teatro režisierė Vita Vadolytė, senolis J. Uziela (1921–2019), nugyvenęs ilgus ir prasmingus metus, mokėjęs džiaugtis kiekviena diena, kiekviena gyvenimo akimirka, kiekvienu iš mūsų… iškeliavo į Amžinybę.

Kiek jam buvo, kai atėjo į teatrą? Per 70-mt? Jau nebe jaunas, jau tada – senolis. Vartau V. Vadoklytės leidinį „Mėgėjų teatrinis judėjimas Skapiškyje 1991–2006“ ir J. Uzielą randu 1999-ųjų spektaklio „Paparčio žiedas“, 2000-ųjų – „Praeities atspindžių“, 2004-ųjų „Varnalėšų “ nuotraukose… O paskui buvo kerdžius Lapinas, saugojęs šimtametę liepą… Verkė salė ir kerdžiaus, ir liepos, ir sujaudinti J. Uzielos tikros vaidybos, o gal nesuvaidinto tikrumo.

J. Uziela puošė teatrą. O teatras jį sukūrė, tarsi visai kitokios praeities žmogų: tarsi niekada nebuvo karo ir slapstymosi, vokiečių nelaisvės, ilgos kelionės namo, sunkaus pokario, senojo Kupiškio ir jo ne itin įmantrių darbų. „Stebulės“ teatras jį sukūrė tokį, koks visada išliks žmonių atmintyje: teatriškas, balsingas – sakytum, galimybės žengti į sceną būtų mokęsis visą gyvenimą…

Vasario 25 d. J. Uziela bus pašarvotas Skapiškio bendruomenės namuose. Šv. Mišios Skapiškio bažnyčioje – antradienį 11 val.

Plaukia užuojautos į Skapiškį iš visos Lietuvos…temainfo.lt

Pauliaus Briedžio nuotr.