Mirė dailininkas keramikas Romualdas Aleliūnas

Mirė dailininkas keramikas Romualdas Aleliūnas. Tai sukrėtė ne tik Kupiškio, bet ir visos šalies visuomenę. Gimęs 1960-ųjų ankstyvą pavasarį paliko Jis visus netikėtai: tiesiog susmuko savo namuose.

Tai buvo žmogus, pasodinęs ne vieną medį, užauginęs du sūnus, netoli Palėvenės išpuoselėjęs tokią nuostabią sodybą, kuri daugelio atmintyje išliks kaip kūrybos paminklas.

– Iki šiol tebesaugau įspūdį 2013-ųjų – pirmos ir vienintelės – mūsų muziejuje Romualdo personalinės darbų parodos. Ji buvo įspūdinga, tarsi planuotai, tarsi netyčia sukūrusi artėjančių Kalėdų adventinę nuotaiką. Jis noriai dalyvavo kitų dalininkų parodų atidarymuose, edukaciniuose projektuose – temainfo.lt sakė Kupiškio etnografijos muziejaus direktorė Violeta Aleknienė.

Mažiau Jį pažįstantiesiems tai buvo tylus, savo kūryboje paskendęs žmogus, daugelio labai pamėgtas už keramikos pamokas. Vis dėlto R.Aleliūnas buvo visuomeniškas žmogus, ne vienos asocijuotos struktūros narys. Nuo 1997 m. Jis – Lietuvos dailininkų sąjungos narys, kelerius metus priklausė Kupiškio darbdavių klubui; kaip visuomeninio komiteto „Kupiškio kraštą keiskime kartu” narys dalyvavo 2015 m. Savivaldybių tarybų rinkimuose.

– Jis niekada dėl nieko nesipešė. Buvo darbo bitelė. Tokio gerumo žmonių Lietuvoje be jo dar mažiau liko, – apie R.Aleliūną sakė buvęs Kupiškio darbdavių klubo prezidentas Zigmantas Aleksandravičius.

Gimė R.Aleliūnas Panevėžyje, 1980 m. Kaune baigė Stepo Žuko taikomosios dailės technikumą. 1984 m. įsidarbino Panevėžio stiklo fabriko dailininku. Nuo 1985 m. dalyvavo dailės parodose: 1992 m. buvo surengta individuali paroda Kaune, 1994 m. – Panevėžyje; 1995 ir 1996 m dalyvavo keramikos parodose Vokietijoje; nuo 1989 m. su kitais menininkais organizavo Panevėžio keramikos simpoziumus.

Palėvenės viensėdyje R.Aleliūnas įsikūrė 2003 m.

Rytoj, gruodžio 9 d., po pietų R.Aleliūno palaikai bus pašarvoti Panevėžio laidojimo namuose „Liūdinta” (Smėlynės g. 9-1, Panevėžys).

 

Rita Briedienė

Pauliaus Briedžio nuotr.