„Migruojantys paukščiai” nutūpė Kupiškyje

Kupiškis netruko pastebėti linksmą grupelę žmonių, lankančių kupiškėnų ir jų svečių pamėgtas vietas. Iš pirmo žvilgsnio ir nesuprasi, lietuviai jie ar užsieniečiai: labai klegantys, labai besišypsantys. Ir, vis dėlto, visi kalbantys lietuviškai. Tai projekto, „Migruojantys paukščiai”, finansuojamo Užsienio reikalų ministerijos ir dar vadinamo Pasaulio lietuvių kūrėjų dirbtuvėmis, dalyviai. Jie lankė Kupiškio muziejų, senąją sinagogą, kurioje dabar – Viešoji savivaldybės biblioteka; su muziejininke Donata Jutkienė apžiūrėjo nuostabiąsias dailininko Henriko Orakausko skulptūras, Kupiškiui suteikiančias išskirtinumo, istorikė Aušra Jonušytė jiems rodė miesto malūnus, kartu lankė laisvamanių kapus, senąsias miesto kareivines.

 Jie tokie žingeidūs, vis klausinėja: „O kas čia buvo, o kas čia?”  temainfo.lt pasakojo A.Jonušytė.

„Paukščiai” pabuvojo Adomynės senajame dvare, Palėvenės vienuolyje, su Kupiškio rajono meru Dainiumi Bardausku ir urėdu Dainiumi Stonkumi perėjo Šimonių girios pažintinį taką, susipažino su aukštapelkės ir žemapelkės ypatumais.

Liepos 28 d. „Migruojantys paukščiai” patys pakvietė į parodos „Lietuviais esame mes gimę“, pasakojančios apie pasaulio lietuvius, atidarymą, čia savo poeziją skaitė išeivijos poetė Lidija Šimkutė. O liepos 30 d. 17 val. Kupiškio etnografijos muziejaus kiemelyje vyks Kūrybinių dirbtuvių „Migruojantys paukščiai” rezultatų aptarimas; dainuojamosios poezijos vakaras su bardu Mindaugu Valiuku, paįvairintas „Senovinių kupiškėnų vestuvių” fragmentais.

„Migruojantys paukščiai“ jau devintą kartą išeivijoje ir Lietuvoje gyvenančius kūrėjus kviečia keliauti po Lietuvą, pažinti ją, padiskutuoti architektūros, žurnalistikos, poezijos, ar istorijos temomis. Kupiškyje dalyvauja svečiai iš Amerikos, Australijos, Belgijos, Norvegijos ir, žinoma, Lietuvos.

 2007 m. pirmą kartą surengtos „Migruojančių paukščių” dirbtuvės jau aplankė Ventės ragą – nuo jo ir pradėjome projektą; čia paukščiai žieduojami, ir mūsų projektui tai labai simboliška: žmonės kaip paukščiai grįžta į savo gimtąsias vietas. Lankėme Anykščius, Birštoną, Vilnių, nes tais metais projektui buvo skirta mažokai pinigų, ir mes likome sostinėje, tai buvo puiki stovykla; Lentvarį, dėmesį skirdami šio miestelio parkui; čia veikia Mažoji jaunimo bendruomenė, o mes jai padėjome sugeneruoti mintis, kaip tą parką tvarkyti. Keliavome po Kauną, Telšius, buvome apsistoję ir Varėnos rajono Puvočių kaime, – temainfo.lt pasakojo projekto idėjos autorė Jolanta Rimkutė.

Iš 17 projekte dalyvaujančių žmonių 10 niekada nebuvo buvę Kupiškyje.

 

Rita Briedienė

Autorės nuotraukos

 

[gallery_box]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/07/2015_pasaulio_kupiskenai_1.jpg” descr=”” title=””]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/07/2015_pasaulio_kupiskenai_2.jpg” descr=”” title=””]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/07/2015_pasaulio_kupiskenai_3.jpg” descr=”” title=””]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/07/2015_pasaulio_kupiskenai_4.jpg” descr=”” title=””]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/07/2015_pasaulio_kupiskenai_5.jpg” descr=”” title=””]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/07/2015_pasaulio_kupiskenai_6.jpg” descr=”” title=””]
 [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/07/2015_pasaulio_kupiskenai_8.jpg” descr=”” title=””]
 [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/07/2015_pasaulio_kupiskenai_10.jpg” descr=”” title=””]
[/gallery_box]