„Metų ūkio“ konkursas šiemet Kupiškio neaplenkė, Lietuvos ūkininkų sąjungos, Savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vadovai ir seniūnai praėjusią savaitę baigė lankyti ir vertinti pretendentų ūkius.
Pernai toks konkursas neįvyko, nes neatsirado norinčiųjų jame dalyvauti, galbūt pristigo ir organizatorių atkaklumo. Šiemet surinktas geriausių ūkių dešimtukas, iš Noriūnų ir Šimonių seniūnijų po vieną atstovą, iš likusių trijų seniūnijų – po du ūkius.
Pasak LŪS rajono skyriaus pirmininko Zigmanto Aleksandravičiaus, įspūdžiai po apžiūros labai margi, nes ir dalyviai turi skirtingą ūkininkavimo patirtį, yra mišrių ir augalininkystės ūkių šeimininkų, jaunų ir vyresnio amžiaus dalyvių. Vertinant ūkininkavimo rodiklius, atsižvelgta ir į žemdirbių visuomeniškumą, aktyvumą, dabarties rezultatus, perspektyvos ir inovacijų, naujovių taikymą.
Pasak komisijos narių, ryškūs kaime pastarųjų metų žemės ūkio politikos pėdsakai, ir ne visada jie pozityvūs. Maži ūkiai neturi kur plėstis, nebėra laisvos žemės, ūkininkai dėl mažų produkcijos supirkimo kainų nepajėgia sukaupti apyvartinių lėšų, daug nusivylimo, nuoskaudų, netikrumo… Apie tai komisijos nariai pasikalbėjo su aplankytais ūkininkais, dar kartą įsitikindami, kaip stinga žemdirbiams tarpusavio bendravimo, atvirumo, pasitikėjimo, dalijimosi patirtimi.
Geriausieji ūkininkai jau išrinkti, prizininkai aiškūs, bet organizatoriai pasiryžo neviešinti iki Aukštaitijos regiono žemės ūkio parodos-mugės „Derlius-2014“; taigi reikia dar pakentėti iki šio šeštadienio, iki šventės Kupiškio technologijos ir verslo mokykloje, kur ūkininkai bus pagerbti ir apdovanoti. Bet nieko nelaukiant jau galima padėkoti visiems „Metų ūkio 2014“ konkurso dalyviams, ūkininkams Ričardui Aleknai, Eugenijui Jėčiui, Renaldui Kuklinskui, Liudvikui Breskui, Broniui Kaladei, Daliui Baronui, Sauliui Bratėnui, Vidmantui Valkauskui, Romualdui Tviskui, Sauliui Bubinui. Už kantrybę dirbti žemės ūkyje nepaisant visų išbandymų, ir išlaikyti kaimą, gražų, gyvybingą, aktyvų.
Matas Žebrokas