Meras Dainius Bardauskas lankėsi Japonijos ambasadoje

Asmeniniu Japonijos ambasadoriaus Lietuvoje Toyoei Shigeeda kvietimu Kupiškio rajono meras Dainius Bardauskas lankėsi Japonijos ambasadoje Vilniuje.

– Kvietimą pietų gavau prieš kelias savaites: tarp darbų ir visokiausių reikalų ilgokai buvo derinta susitikimo data. Balandžio 6-oji Jo ekscelencijai ir man buvo patogiausia, – sakė meras.

Tik atvykęs Kupiškio rajono vadovas D. Bardauskas buvo paprašytas pasirašyti Japonijos ambasados Garbės svečių knygoje. Po to ambasadorius jam aprodė ambasadą.

Čia, kaip ir būdinga japonams, modernumas ir senosios tradicijos – šalia; visgi japoniškame kolorite nestokojama ir lietuviškų spalvų.

– Mieli akiai paveikslai lietuviška tematika. Ant sienos – istorinė Lietuvos vėliava su Vyčiu. Nustebino saugomi sportiniai marškinėliai, paženklinti mūsų valstybės simbolika. Ambasadorius sportui ir sportininkams teikia nemažą dėmesį. Pernai rugpjūtį jis dalyvavo „Baltijos kelio” bėgime, šių metų sausį subūrė nemažą japonų komandą ir jos priešakyje bėgo „Gyvybės ir mirties keliu“, – pasakojo Kupiškio rajono vadovas.

Japonijos ambasadoriaus Toyoei Shigeeda Kupiškio rajono merą D. Bardauską supažindino su savo žmona Mishiko. Žvilgtelta į arbatos gėrimo ceremonijos patalpas.

Pietūs buvo surengti pačioje ambasadoje. Prie pietų stalo Japonijos ambasadorius dar kartą padėkojo už jo priėmimą Kupiškyje vasario mėnesį, aptarė tolesnio bendradarbiavimo galimybes.

– Ambasadorius Toyoei Shigeeda puikiai pažįsta mūsų šalį, per pusantrų metų spėjo beveik visą ją apvažiuoti. Labai pastebima tai, kad jis gerai žino Lietuvos problemas, gerai mus pažįsta, labai neblogai supranta regiono bėdas. Jo siekis – vystyti turizmą: per metus Lietuvą turi aplankyti 500 tūkst. japonų. Kupiškis taip pat turi tapti japonų lankomas kraštas. Kalbėjome ir apie kultūrinių mainų galimybes, – sakė meras.

Prie pietų stalo buvo kalbėta ir apie lietuviško medaus eksporto į Japoniją galimybę. Ambasadoriui Toyoei Shigeeda Viešint Kupiškyje meras dovanojo jam kupiškėniško medaus. Įvertinęs jo skonį bei žinodamas jo kokybę ambasadorius mano, jog Japonijos rinka tiktų šiam produktui.

Kuo Kupiškio meras buvo vaišinamas Japonijos ambasadoje?

Prieš patiekiant į stalą sriubą, buvo valgomas tradicinis japoniškas užkandis – kiaušinienė su grybais.

Meras naudojosi lietuviams įprastais stalo įrankiais.

– Nesu įgudęs valgyti japoniškomis lazdelėmis, – sakė jis.

Sriuba buvo charakterizuota kaip labai baltyminga, naudinga sveikatai, darbingumą garantuojanti 24 valandas. Puikaus skonio buvo ir antras – kiaulienos mėsos – patiekalas bei padažas, patiektas atskirame inde.

Meras atsisakė ragauti vyno, bet išgėrė šlakelį sakės.

– Ambasadorius Toyoei Shigeeda planuoja į ambasadą pasikviesti daugiau kupiškėnų; tai galėtų būti gegužę, susitikime žada dalyvauti ir Vilniuje gyvenančių japonų. Labai tikiuosi, kad ambasadorius su žmona dar ne kartą lankysis ir Kupiškyje. Tikiu, jog Japonijos ambasadorius Toyoei Shigeeda ir kupiškėnų ryšys užsimezgė, – sakė meras.

Japonijos ambasadorius su Kupiškio rajono vadovu susitiko beveik prieš pat savo atostogas: Toyoei Shigeeda kelioms savaitėms išskrenda į Japoniją.

 

Rita Briedienė

Renato Kirtiklio nuotr.