Meras Antanas Vagonis: „Delfinas” ar „Krokodilas”?..

Rokiškio baseinas vis dar neturi pavadinimo. Ar tai tikrai nestabdo šio objekto statybos, teiravomės Rokiškio rajono savivaldybės Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vedėjos pavaduotojos Aušros Vingelienės.

– Jokiu būdu, – atsakė ji.

Dar prieš Naujuosius Rokiškio rajono meras Antanas Vagonis visuomenei skelbė neramią žinią.

– Gyventojai, svečiai, prijaučiantys Rokiškiui žmonės! Turime labai didelę problemą. Pasirodo, statome baseiną, – iš savivaldybės „Facebooko” išgąstingai ir niekam nebe naujieną skelbė jis.

Žinant šio žmogaus oratorinius gabumus ir jo nenorą iš anksto pasiruošti viešai kalbai beliko klausytis, ką dar jis pasakys.

– Statėme statėme ir atėjome iki tos ribos, kad norint užsakyti medžiagas, mums reikia pateikti, kokiam objektui mes jas perkame. Tai reiškia, reikia pateikti objekto pavadinimą. Kol kas nežinome, kaip pavadinti Rokiškio baseiną. Ar tiesiog Rokiškio baseinu, ar „Mūsų svajonių baseinu”, ar „Delfinu”, ar „Krokodilu”, ar „Vagonu” (atsiprašome Rokiškio rajono mero, jei jis sakė Vagoniu, bet įraše girdisi kitaip, aut. past.), – kalbėjo, siūlė ir prašė A. Vagonis.

Kaip galėjo atsitikti, kad jau po stogu pakištas baseinas, įsavinęs apie 50 proc. statyboms numatytų lėšų, iki šiol neturi pavadinimo? Kito rajono žmonės savo merą tikrai krokodilu pavadintų, jei šis prieitų iki ribos, kai norint užsakyti medžiagas nėra galimybės pateikti informacijos, kokiam objektui jų reikia.

– Ar Kupiškiui negresia pradėto statyti baseino pavadinimo problema? – temainfo.lt klausė Kupiškio rajono mero Dainiaus Bardausko.

– Yra parengtas Kupiškio baseino projektas, juo vadovaujantis šis objektas ir bus statomas. Nesuvokiu rokiškėnų problemos, bet garantuoju, kad dėl pavadinimo mums nebus stabdomas medžiagų pirkimas. Svarbu, kad būtų savalaikis valstybės finansavimas, – sakė D. Bardauskas.

Anot vedėjos pavaduotojos A. Vingelienės, rokiškėnai renka… iškabos pavadinimą, iškiliomis šviečiančiomis raidėmis kviesiantį žmones į baseiną. Užrašas bus sumontuotas ant pastato fasado, ir jau net vieta jam numatyta. Pavadinimas iš tolo bus matomas nuo centro keliaujantiems Taikos ir Vilties gatvėmis.

Meras A.Vagonis net žadėjo pakviesti pietų tą, kuris pasiūlys geriausią baseino pavadinimą. Anot mero patarėjo verslui Tado Barausko, neatsirado vertų tokio prizo.

– Vienam buvo įteikta mero dovanėlė, – temainfo.lt sakė T. Barauskas.

Kas tas kažkas? Ką jis siūlė? „Šiai minutei” patarėjas negalėjo atsakyti.

Pavadinimas ant sietos gali atsirasti kad ir prieš pat statybų pabaigą, bet jo atsiradimas ar neatsiradimas neturi jokios įtakos medžiagų pirkimui.

 

Rita Briedienė

Linos Dūdaitės-Kralikienės nuotr.