Meninės tekstilės sargyboje

Liepos 19 d. Kupiškio viešojoje bibliotekoje atidaryta Lietuvos dailininkų sąjungos, Tekstilininkų ir dailininkų gildijos narės kaunietės Birutės Sarapienės tekstilės ir jos brolio kupiškėno Stasio Kačinsko fotografijos paroda.

Dailininkė B.Sarapienė – Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto docentė, tekstilės studijos vadovė. „Jos kūryboje galima regėti tekstilės ir fotografijos, fotografinio atvaizdo dialogą. Fotografija B.Sarapienės kūryboje dažnai tampa ne tik formos, bet ir idėjos pagrindu“, – taip apie dailininkę kalba menotyrininkė Dovilė Stirbytė.

Parodos darbus menotyrininkė skirsto į dvi dalis: fototekslitę – staklėmis austi fotografiniai atvaizdai („Rūkas“, „Miražai“, „Salos“, „Gimtinė 2“, „Gimtinė 3“ – šiems austiems kūriniams panaudotos brolio Stasio gamtos motyvų fotografijos) ir reljefinius tekstilės inkliuzus – spalvų ir formų žaismas, dinamiški ir pulsuojantys ritmai.

„Menininkės kūriniai buvo eksponuoti daugelyje grupinių parodų ne tik Lietuvoje , bet ir užsienyje: Lenkijoje, Vengrijoje, Rumunijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Škotijoje, Suomijoje, Taivanyje ir kt. B.Sarapienės kūryba įvertinta diplomais, apdovanojimais bei premijomis. Svarbiausia jų – 2008 m. skirta Antonio Ratti premija už kūrinį „Lapuotis“, pristatyta tarptautinės Arti&Arti mini tekstilės parodoje „Gamtos matrica” (Komo miestas, Italija). 2013 m. ji apdovanota „Santakos“ garbės ženklu „Už nuopelnus Kauno miestui“, jai paskirta Kauno meno kūrėjų asociacijos premija „Už pastarųjų metų aktyvią kūrybinę veiklą“, – rašoma parodos notacijoje.

Kaip teigė pati autorė, pastebimai mažėja meninės tekstilės kūrėjų: studijų krepšelių valstybė sumažino iki kelių, o už studijas mokėti 7 tūkst. litų per metus – brangu.

S.Kačinskas jau 40 metų domisi fotografija. Labiausia jis mėgsta fotografuoti gamtą. Šiai parodai menininkas atrinko nuotraukas ledo tema.

Paklausta, kaip gimė idėja surengti šią parodą, dailininkė B.Sarapienė sakė: „Mane žavi neeilinis Stasio požiūris į gamtą, pastebėjimas meniškų detalių, kurių kitas žmogus visai nemato.“


temainfo.lt
Emilijos Briedytės nuotr.