Medžioklės taisyklių nepaisymas kainuoja brangiai

 0.218760001458553242
Anykščių rajono medžioklės plotų vienete ,,Puntukas“ pareigūnai nutarė patikrinti du medžiotojus, pradėjusius medžioklę tykojant. Paprašę piliečių  pateikti visus, su medžiokle susijusius dokumentus, Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai liko nustebę. Medžiotojai M.P. ir L.Ž. pateikė  jiems medžioklės lapus, tačiau nė viename jų nebuvo įrašų apie tą dieną vykdomą medžioklę.

Administracinės teisės pažeidimų kodekso 85 str. 5 dalis tokiu atveju užtraukia baudą nuo 579 Eur iki 1 488 su teisės medžioti atėmimu nuo vienerių iki penkerių metų“.

0.001725001458553228Medžiotojas M.P. su savimi dar turėjo ir medžioklėje naudojo naktinio matymo priedėlį prie optinio taikiklio, esančio ant ginklo. Medžioti su ginklu naudojant šį prietaisą yra griežtai draudžiama: galimybių gyvūnui išgyventi tamsoje nebelieka. Tokio pažeidimo pasekmes numato LR ATPK 85 str. 7 dalis, užtraukianti baudą nuo 579 Eur iki 1 737 Eur su teisės medžioti atėmimu nuo vienerių iki penkerių metų ir pažeidimo padarymo įrankių, transporto priemonių, kurios buvo panaudotos gyvūnams sumedžioti ir (ar) sumedžiotiems gyvūnams gabenti, ir kitų pažeidimo padarymo priemonių konfiskavimu.

Dėl minėtų pažeidimų abu piliečiai kurį laiką neteks teisės medžioti, turės susimokėti nemenkas pinigines baudas, o piliečiui M.P. gali tekti atsisveikinti ir su draudžiamu medžioklėje komplektu – graižtviniu šautuvu, optiniu taikikliu bei naktinio matymo priedėliu. Visa medžiaga, susijusi su padarytais pažeidimais, perduota Anykščių rajono apylinkės teismui.

 

Parengta pagal urd.am.lt inform.