Medicinos pagalbos automobilį nusipirko savo lėšomis

Kupiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros (PASP) centras už 14 350 eurų nusipirko automobilį „Ford Transit”, pagamintą 2009-ųjų pabaigoje. Pirktas jis Austrijoje, eksploatuotas Vokietijoje, pravažiavęs 200 tūkst. kilometrų.

– Mums labai nauja tai, kad automobilyje yra invalido kėdė, kuri nesunkiai nuvažiuoja išlankstoma nuovaža, –temainfo.lt pasakojo Kupiškio PASP centro direktorė Dovilė Kulbokienė.

Anot direktorės, Kupiškio greitosios medicinos pagalbos mašinos jau tragiškai nusidėvėjusios; 2004 m. Sveikatos apsaugos ministerijos pirkto automobilio bus atsisakyta, jo nebeįmanoma eksploatuoti.

Šiomis dienomis iš Slovakijos turi atkeliauti deguonies reduktorius, ant automobilio šonų baigiami klijuoti skiriamieji ženklai, ir mašina išriedės pas ligonius.

Tai jau antras Kupiškio PASP centro savo lėšomis įsigytas automobilis: už 23 tūkst. eurų medicinos pagalbos mašina buvo pirkta iš Prancūzijos. Kupiškio PASP centro Greitosios medicinos pagalbos (GPM) poskyris naudojasi trimis automobiliais, dirba 2,3 brigados.

VšĮ Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centro GMP poskyris keturioms brigadoms turi keturis automobilius. Anot centro direktorės Zitos Kapušinskienės, vienas labai pasenęs ir techniškai, ir pagal nuvažiuotus kilometrus, kitus tris Rokiškiui nupirko Sveikatos apsaugos ministerija, jie didelių rūpesčių dar nekelia.

Kaip temainfo.lt sakė Pasvalio PASP centro vyriausiasis gydytojas Vilius Povilionis, dvi pasvaliečių medikų GMP brigados turi 4 automobilius.

Pašnekovo manymu, kupiškėnams šiuo požiūriu lengviau: likusi nepilnos komplektacijos ligoninė Kupiškio GMP medikams suteikia galimybę pervežti didesnį ligonių skaičių. Pasvaliečių ligoninė neišdraskyta, tad nuolat važiuoja tik du automobiliai; abu jie 2008 m. laidos, pirkti Sveikatos apsaugos ministerijos, kainavę per 300 tūkst. litų.

– Buvo laikomasi nuostatos, kad automobiliai skiriami septyneriems metams, tačiau tai, rodos, pamiršta. Labai tikimės GPM parko atnaujinimo: šiuo metu daugiau investuojame į savo transportą, nei juo džiaugiamės. Du jau labai seni automobiliai, savo keliones pas ligonius skaičiuojantys puse milijono nuvažiuotais kilometrais. Na, o kupiškėnus sveikinu tokio pirkinio proga. Jei tik turėtume pinigų, pirktume ir mes, –  pasakojo Pasvalio PASP centro vyriausiasis gydytojas V.Povilionis.

 

Rita Briedienė

www.kupiskis.lt nuotr.