Maltiečių grupės Kupiškyje sriuba viliojo vaišintis ir aukoti

Raudoname fone – balti kryžiai

Atkurtos Lietuvos šimtmečio kupiškėnų eglės įžiebimo šventinės mugės akcentu tapo renginys „Maltiečių sriuba”. Per visą kultūros centrą garuojanti ir kvepianti ji viliojo vaišintis ir aukoti.

Maltiečių palapinė, įsiterpusi tarp kitų mugės prekybinių statinių, išsiskyrė Maltiečių grupės Kupiškyje apranga: raudonoje prijuostėje ar tokios pat spalvos šalikėlyje – balti aštuonkampiai kryžiai.

– Ar patys siuvote prijuostes? – klausėme Maltiečių grupės Kupiškyje įkūrimo iniciatorės Skaistutės Paulauskienės.

– Kelias padovanojo Maltos ordino pagalbos tarnyba Lietuvoje, kelias pasiskolinome, – sakė ji.

 

Vadino maltiečiais

Nors Maltiečių grupė Kupiškyje dar nėra oficialiai įregistruota, bet dalinusiuosius sriubą – S. Paulauskienę, jos bendražyges Marytę Lisauskienę, rajono Tarybos narę Dalią Dyrienę, į akciją įsijungusius medžiotojus Antaną ir Aivarą, „Upės kepyklėlės” savininkę Agnę Pėčaitę, Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos mergaites ir kitus – visi vadino maltiečiais.

Sriuba buvo pradėta dalinti 12 val., bet jau nuo 8 val. ryto medžiotojai kaitė puodą, virė tirštą žvėrienos sriubą.

 

Pritilo mugė

Pritilo visa mugė, kai Kupiškio dekanato dekanas mgr. Mindaugas Kučinskas laimino išsirikiavusiuosius prie maltiečių palapinės. Ir sriubos puodas – tarsi pati idėja, pats kupiškėnų sumanymas jungtis į Maltos ordino tarybą Lietuvoje – buvo palaimintas. Mgr. kunigas M. Kučinskas, pats irgi atviras gerumui ir savanorystei, pripylė pirmą sriubos dubenį ir atidavė į ištiestas rankas. Antrą sriubos lėkštę pripylė kupiškėniškos akcijos „Maltiečių sriuba” ir viso šio judėjimo Kupiškyje globėjas rajono meras Dainius Bardauskas.

 

Maksimalistai

O tada jau visas būrys kvietė sriubos, tokios jaukios šaltą ir drėgną gruodžio 9-ąją; raikė ir su sriuba „Gardėsio” įmonės, „Upės kepyklėlės” duoną.

Dalinti maltiečių sriubos buvo pakviesti ir gimnazistai Mantas Kučinskas bei Aušrinė Uckutė – maksimalistai, patekę tarp 60 iš 500 „Maximos” premijos laureatų.

Mantas negalėjo atvykti, o Aušrinę atlydėjo brolis Povilas, rajone jau neblogai žinomas gitaristas, ir mama, gydytoja Lina Uckuvienė.

 

Dvi saujas monetų

Surinkta 329,12 Eur. Pinigai suskaičiuoti ne šiaip sau: užregistruota ne tik bendra jų suma, bet ir tai, kiek buvo aukota po 1 ct, po 2, 5, 10 ct… – buvo surašyti pinigai net jų nominalais.

– Negi buvo ir tokių smulkių aukotojų? – teiravomės S. Paulauskienės.

– Vienas pirmųjų aukojusiųjų atnešė ir supylė dvi saujas monetų, – sakė ji.

Smulkiausi, žinoma, tie, kurie neapaukojo nė cento. Paaukos vėliau. Už surinktas lėšas vienišiems, vargstantiems senoliams bus ruošiamos kalėdinės dovanėlės, jos nešamos ar vežamos į namus.

 

Sriuba – namo

Štai sriubos pavalgęs senolis teiravosi, ar nebūtų galimybės atnešti jam sriubos namo.

– Būtinai ateisime. Ir ne tik lauknešėliu nešini, bet ir pabūti kartu, gal knygą, laikraštį balsu paskaityti, – sakė S. Paulauskienė.

Maltiečių grupė Kupiškyje žada įsijungti į maltiečių socialinės pagalbos projektą ,,Maistas ant ratų”. Tai sriubos ir kitų produktų gabenimas į namus.

 

Planų daug

– Planų daug, tačiau darbai turi būti kokybiški, reikšmingi žmogui, bendruomenei. Džiugu, kad didėja pagalbininkų būrys. Maltiečių veikla Lietuvoje labai įvairi, jungianti  jaunimą, jų tėvelius ir senelius. Artimiausiu metu bursime jaunų maltiečių grupę. Lietuvoje įkurtas jaunų maltiečių centrinis biuras. Manome, kad pageidaujančiųjų tikrai bus, – sakė S. Paulauskienė.

 

Rita Briedienė

Sauliaus Buivydo ir Maltos ordino pagalbos tarnybos nuotraukos

[gallery_box]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/12/2017_maltieciu_sriuba_kupiskis_1.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/12/2017_maltieciu_sriuba_kupiskis_2.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/12/2017_maltieciu_sriuba_kupiskis_3.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/12/2017_maltieciu_sriuba_kupiskis_4.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/12/2017_maltieciu_sriuba_kupiskis_5.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/12/2017_maltieciu_sriuba_kupiskis_6.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/12/2017_maltieciu_sriuba_kupiskis_8.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/12/2017_maltieciu_sriuba_kupiskis_10.jpg” descr=”” title=””]

[/gallery_box]