Maestro Laimio Vilkončiaus mama gyvena Subačiuje

Jau balandžio 19 d. 18 val. Kupiškio kultūros centre – kompozitoriaus Laimio Vilkončiaus kūrybos vakaras „Neregėtas Vilkončius“. Kartu koncertuos Panevėžio muzikinio teatro orkestras (meno vadovas ir dirigentas Vidmantas Kapučinskas), dainininkė Evelina Sašenko bei valstybinis Vilniaus choras „Vilnius“(meno vadovas ir vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas).

Kaip gimė mintis surengti šį neįprastu pavadinimu kompozitoriaus Laimio Vilkončiaus kūrybos vakarą, domėjomės Panevėžio muzikinio teatro vadovo V.Kapučinsko.

– Esame abu panevėžiečiai ir – beveik iš tos pačios gatvės, – juokiasi muzikinio teatro vadovas V.Kapučinskas, – Susitikdavome įvairiuose renginiuose, teko su orkestru atlikti kelias jo dainas. Daugelis žmonių dainuoja, niūniuoja jo dainas, bet taip ir nežino, kad jos – maestro Vilkončiaus. Be to, jo kūryba be galo įvairi: vokalinė-instrumentinė, chorinė, estradinė muzika solistams ir orkestrams, teatrui, radijui, televizijai ir kinui. Estradinės ir choro dainos ne kartą pelnė premijas Lietuvoje, tarptautiniuose konkursuose. Klausytojai turės galimybę susipažinti su visa jo kūryba. Laimis – be galo santūrus žmogus, kaip kompozitorius – tikras profesionalas. Esu jo klausęs, kaip jautiesi, kai girdi šalia dainuojant Tavo dainą, o tuo labiau, kad nieks net nenutuokia, kad ji Tavo? Jis atsakė: „Puikiai. Tai reiškia, kad mano muzika gyva.“

Pasak Panevėžio muzikinio teatro vadovo, taip ir gimė mintis pakeliauti kompozitoriaus kūrybiniu keliu nuo pat pirmųjų jo kūrinių iki šiandieninių, suteikti Lietuvos muzikos mylėtojams galimybę juos išgirsti.

Koncertui įvairumo ir papildomo grožio suteiks įstabaus balso savininkė dainininkė Evelina Sašenko, valstybinio choro „Vilnius“ balsai.

Taigi šis gyvos muzikos koncertas – išties yra tai, ko kupiškėnai dar neregėjo ir negirdėjo.

– Beje, ar žinote, kad jo mama gyvena Subačiuje?– paklausė V.Kapučinskas. – Jis pats mane mokė, kaip taisyklingai kirčiuoti miestelio pavadinimą!

Nudžiuginta šios gražios kompozitoriaus Laimio Vilkončiaus sąsajos su Kupiškio miestu, atsisveikinau su maestro Kapučinsku tardama jam „Iki pasimatymo!”

Mieli kupiškėnai, kviečiame Jus į gyvo garso koncertą, kuris sukurs muzikos, garsų ir balsų harmoniją, pripildys sielas šviesos ir šilumos, nuspalvins kasdienybę ryškiomis muzikos spalvomis ir akordais.

Garantuojame Jums gerą nuotaiką ir šiltą vakarą, kupiną talento, originalumo, nuoširdumo ir betarpiško bendravimo su žiūrovu…

 

Rasa Gudonienė

Kupiškio rajono savivaldybės kultūros centro direktorės pavaduotoja kultūrai