LRT televizija: ar matėt, rodė mūsiškius?

Laidoje „Klauskite daktaro” dalyvavo Kupiškio „Bočiai” 

Kupiškio draugijos „Bočiai” nariai ir jų vadovė Irena Majauskienė stebėjo LRT laidos „Klauskite daktaro” laidos filmavimą.

– Buvo rengiama laida bent keliomis temomis, studijoje smagu buvo matyti dainininką Vytautą Šiškauską. Filmavimas truko nuo 14 iki 19 val. Šiek tiek pavargome, bet nepasakyčiau, kad prailgo. Labai įdomu viską matyti realybėje, iš taip arti. Laidos vedėjai – daktaras Alvydas Unikauskas ir Rimantė Kulvinskytė – tarsi gyvena, o ne kuria laidą,– pasakojo klubo „Bočiai” narė Laima Grigorjeva.

Laidoje „Klauskite daktaro” kupiškėnų reikėtų dairytis jau šią savaitę.

– Dabar vieni kitų klausinėsim: „Ar matėt, rodė mūsiškius? – šypsojosi L. Grigorjeva.

 

LRT koncerte — plojimai skapiškietei

Kasmetinis, jau dešimtas,  LRT koncertas, skirtas Policijos – Angelų sargų – dienai, pagerbė žmones, savo darbais ar net žygdarbiais padėjusiais policijai. Tarp pagerbtųjų buvo ir Kupiškio rajono Skapiškio miestelio gyventoja Valentina Aliušienė.

Šios moters istoriją LRT žurnalistai pavadino ypatinga, o ją pačią – lietuviškąja mis Marpl: 90-metė p. Valentina paskelbė karą telefoniniams sukčiams– jos dėka buvo išaiškinta visa nusikaltėlių gauja.

– Bendravau kaip su jumis. Nė kiek nebijojau, – LRT žurnalistams pasakojo p. Valentina.

Koncertui parengtame reportaže pasakojama, jog telefoniniai sukčiai skapiškietei paskambino vėlų vakarą; vyras sakė esąs vyriausiasis ligonių kasų gydytojas ir pranešė: Valentinos dukra pateko į avariją – reikia 4 tūkst. eurų jos operacijai.

– Tuoj man suvirė maška, kad jau čia – sukčiai, – pasakojo p. Valentina.

Moteris paskambino savo dukrai. Ši – broliui Stasiui: girdi, mamai skambina sukčiai, „reikia kažkas ten žiūrėt”. Vyras apie situaciją informavo policiją.

Reagavimo skyriaus vyriausiasis patrulis Marius Žiukelis pasakojo:

– Gavome pranešimą, kad močiutei skambino telefoniniai sukčiai, ji prašo pagalbos.

Tuo tarpu sukčiai toliau reikalavo pinigų.

– Pasakiau: „Tiek negausit, tikrai neturiu, o tūkstantį sukrapštysiu, – pasakojo p. Valentina apie derybas su telefoniniais sukčiais.

Atvyko policininkai. Jie įsitikino, kad močiutė tikrai bendrauja su sukčiais, ir priėmė taktinį sprendimą: reagavimo skyriaus vyriausioji patrulė Aurėja Žiaugrytė liko pasislėpusi su dviem močiutės anūkais ir sūnumi, o patrulis M. Žiukelis išvažiavo iš kiemo, kad sukčiai jo nepamatytų ir nepabėgtų.

Skambinusysis beveik dvi valandas neleido Valentinai padėti ragelio: per visą tą laiką ji neišsidavė, kad ruošiama pasala. Atvyko sukčiai.

– Pasakė: „Pasitik.” Kad aš, sakau, nevaikštau – kur aš jumis pasitiksiu? Atėjo čia, miegaman. Durys buvo atviros. „Laba diena, atėjau pinigėlių”, – įvykį perpasakojo skapiškietė.

Nusikaltėliui iš paskos įėjo p. Valentinos sūnus Stasys ir policininkė. Sukčius bandė iššokti pro langą. Pareigūnė panaudojo elektroimpulsinį prietaisą.

Prie Skapiškio geležinkelio stoties parduotuvės laukė nusikaltėlio bendras…

Tokia p. Valentinos drąsa žavisi net policijos pareigūnai.

Nuodugniai pradėjus domėtis sulaikytaisiais, tyrėjai išaiškino, kad šie vyrai buvo įvykdę ir daugiau nusikaltimų.

– Trys nusisekę sukčiavimo atvejai, kai įtikino auką ir paėmė pinigėlius, pasikėsinimas sukčiauti, vagystė, narkotinių ir psichotropinių medžiagų laikymas – išaiškintos septynios nusikalstamos veikos, – LRT televizijai pasakojo Kupiškio rajono policijos komisariato viršininkas Gintautas Misiūnas.

– Ji sakė: „Aš jau seniai norėjau tai padaryti ir man pagaliau pavyko”, – įspūdžiais apie p. Valentiną dalinosi patrulė A. Žiaugrytė.

– Didelis ačiū jai už tokį gudrumą ir protingumą, – dėkojo patrulis M. Žiukelis.

Kupiškio policijos komisariato viršininkas G. Misiūnas p. Valentinai įteikė garbės raštą ir Angelo sparnų statulėlę. O kadangi moteris negalėjo atvykti į koncertą, jos namuose jai buvo įteiktas ir televizijos Angelų sargų simbolis.

Visa salė, žiūrėjusi LRT koncertą, skirtą Policijos – Angelų sargų – dienai, Valentinai vieningai sušuko „Ačiū!”

Lietuviškajai mis Marpl buvo skirta Evelinos Sašenko atliekama daina „Kai sirpsta vyšnios Suvalkijoj”.

http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/1013676431

 

Žaidime „Auksinis protas” — Rokiškio „Seno grafo” prezidentas

Spalio 5 d. LRT televizijos laidoje „Auksinis protas” rokiškėnas 55 m. verslininkas Algimantas Šablinskas susirungė su 39 m. politologu iš Vilniaus rajono Vaidu Augūnu, 33 m. IT specialistu iš Smalininkų Gražvydu Ažna, 21 m. ISM studentu iš Ringaudų Jurgiu Čėsna, 38 m. gamtos tyrimų centro mokslo darbuotoja iš Vilniaus Brigita Gylyte ir 38 m. muziejininku iš Marijampolės Tomu Kukausku.

A. Šablinskas – aktyvaus laisvalaikio klubo „Senas grafas” prezidentas.

– Ką daro Jūsų klubas ir kodėl toks pavadinimas? – klausė jo laidos vedėjas Andrius Tapinas.

– Mėgstame artimas keliones. Tai mūsų hobis.

– Ką reiškia artimos kelionės – į parduotuvę ir atgal?

– Ne, šiek tiek toliau. Baidarėmis plaukiam Lietuvos, Latvijos, Lenkijos upėmis.

A. Šablinskas ne debiutantas šiame žaidime.

– Kaip sekėsi anuokart?

– Gerai.

– Gerai tai – kaip?

– Gavau ženkliuką.

– O po to? Finale.

– Iškritau.

– Bet ženkliuką turit, ir, galbūt, šiandien pavyks iškovoti antrą, – kalbėjosi laidos vedėjas ir A. Šablinskas.

Po pirmo etapo A. Šablinskas liko žaisti poroje su T. Kukausku. Pastarojo dėka duetas teisingai atsakė į klausimą, koks buvo lietuvių pagonių dievų pasiuntinio ( krikščionių tikėjime – angelai) vardas – Aitvaras, Ainius, Algis ar Audrys?

– Faktiškai jums šis klausimas pritaikytas, – paironizavo A. Tapinas.

– Aš – Algimantas, – turėjo pasiteisinimą verslininkas iš Rokiškio, mat pagonių dievų pasiuntinys buvo Algis.

Trečiame etape Algimantui teko tema „Plačiau”. Rokiškėnas tarsi sprendė Brigitos likimą.

–Brigita buvo ta moteris, kuri ištarė, kad jūs pasiliekat. Ar suprantat mintį? – A. Valinskas klausė Algimanto.

– Tai ką man dabar daryti? – neatrodė, kad rokiškėnas pasiduos.

– Specialiai neatsakinėti, – patarė A. Valinskas.

Antarktida ar Australija? Sardinija ar Sicilija? Neringa ar Vilnius?..

Algimantas teisingai atsakinėjo, kas išsidėstę plačiau, ir po septynių klausimų turėjo šešis taškus. Dar viena klaidelė, bet po 11 klausimų jo sąskaitoje buvo 9 taškai. O tada pradėjo nesisekti. Du atsakymai teisingi, trečias – ne; du – teisingi, trečias – ne. Algimantas nervinosi ir tai subtiliai demonstravo. Brigitos, surinkusios 10 taškų, jam nepavyko pralenkti.

Anot A. Valinsko, už tokį puikų azarto palaikymą ir tokį fantastišką žaidimą A. Šablinskui – pelnytas paguodos prizas ir audringi publikos plojimai.

http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/1013676402/auksinis_protas._-_2017.10.04

 

Parengė Rita Briedienė