LRT „Auksiniame prote” – du kupiškėnai

Dainius Aukštikalnis (kairėje) ir Vytautas Gečiauskas

Spalio 11 d. LRT televizijos žaidime „Auksinis protas” Kupiškio rajono Pyragių kaimo vairuotojas, gyvojo „Auksinio proto” kupiškėnų klubo „Žinių bagažas” narys 44 metų Vytautas Gečiauskas susirungė su 27 metų vadybininku Dainiumi Aukštikalniu ir 45 metų pardavimų vadovu Aretu Tomkevičiumi iš Kauno, 25 metų IT inžinieriumi Vytautu Čeikumi ir 23 metų vertėju Pauliumi Vilucku iš Vilniaus bei 39 metų buities elektros prietaisų pardavėju Vilmantu Jakštu iš Klaipėdos.

V. Gečiauskas „Auksiniame prote” dalyvavo pirmą kartą.

– Ar yra šiek tiek jauduliuko? – klausė kupiškėno laidos vedėjas Arūnas Valinskas.

–Ne.

– Na, žmogus, kuris baigęs veterinarijos mokslus, – ką jis čia bijos.

Vytautas mėgsta spręsti kryžiažodžius, žaisti protmūšius, užsiimti daržininkyste.

– Beveik kaip Seimo pirmininkas, – kupiškėną įvertino A. Valinskas.

Trejetų kovą laimėjo V. Gečiauskas, V. Čeikus ir D. Aukštikalnis. Su pastaruoju, beje, kilusiu iš Kupiškio, V. Gečiauskas laimėjo ir porų kovą. Sunkiai rinkosi, bet žaidime jie leido likti V. Čeikui, IT inžinieriui iš Vilniaus.

Trejeto žaidėjams, likusiems žaistis kiekvienam už save, temas parinko laidos vedėjas Andrius Tapinas. V. Čeikus „Pietų Europą” skyrė D. Aukštikalniui. Pastarasis V. Gečiauskui parinko „Amerikos prezidentus”, o V. Čeikui liko „Klubai”.

D. Aukštikalnis iš 20 klausimų atsakė 15.

– Amerikos prezidentai. Kalbėsime apie du iš jų. Ar atspėsite, apie kokius? – kupiškėno V. Gečiausko klausė A. Tapinas.

Neįtikėtina, bet V. Gečiauskas atspėjo – apie Baraką Obamą ir Donaldą Trumpą.

Kupiškėno pradžia buvo sėkminga. Spėdamas, kuriam prezidentui – B. Obamai ar D. Trumpui – priskiriamas laidos vedėjo minimas faktas, jis nesuklysdamas atsakė į šešis klausimus.

D. Trumpui jis teisingai priskyrė tai, jog antras jo vardas Džionas, o viena iš dukrų yra vardu Tifanė; žinojo, kad B. Obama gimė Honolulu mieste, buvo 44-asis JAV prezidentas, yra dirbęs bažnytinių bendruomenių organizacijos direktoriumi, parašė knygą „Mano tėvo svajonės”.

– Priešrinkiminėje kampanijoje įveikė Hilari Klinton?

– Obama.

– Teisingai. Du kartus laimėjo „Grammy”?

– Trumpas.

– Neteisingai. Obama laimėjo „Grammy” už įgarsintas knygas.

V. Gečiauskas neteisngai nurodė, kad B. Obama gimė 1946 m., būdamas 13 įstojo į karo akademiją, sesuo buvo federalinė teisėja; teisingai šiam prezidentui priskyrė faktą, jog jis norėjo tapti architektu, mėgsta kolekcionuoti komiksus. V. Gečiauskas teisingai atsakė, kad D. Trumpas turi savo žvaigždę Holivudo alėjoje, 2001 m. tapo demokratu.

– Iš 15 – devyni, – skelbė A. Tapinas: – Niekada nerūkė?

– Obama.

– Trumpas. Obama rūkė, ir daug rūkė. Ir pažadėjo Mišelei, kad mes rūkyti, kai tapo prezidentu. Niekas negali pasakyti, ar jis tą įgyvendino pažadą, ar netraukė kur tyliai kambariuke. Liko keturi klausimi. Kairiarankis?

– Obama.

– Teisingai. Slaptoji tarnyba jam suteikė Mogulo pravardę?

– Trumpas.

– Teisingai. Pagal tikėjimą yra presbiterijonas?

– Obama.

– Ne. Trumpas. Evangelikų reformatų atšaka. Dega jūsų trys taškai, ir – kelios sekundės paskutiniam klausimui. Turi bokso pirštines su Muhamedo Ali autografu?

– Obama.

– Taip. Teisingai.

Pelnyta 10 taškų. Vilnietis Vytautas jų surinko 14, neblogai išskirstęs, kurie lietuviški klubai priklauso futbolui, o kurie – krepšiniui. Beje, vilnietis teisingai atsakė, kad Rokiškio „Feniksas” – krepšinio klubas.

V. Gečiauskas, tikėtina, dar grįš į šį žaidimą. O kol kas jam teko „Auksinio proto” dovana – Fionos Barton knyga „Našlė” ir studijos plojimai.

D. Aukštikalnis finale pralaimėjo V. Čeikui.

 

Rita Briedienė

 

Visa „Auksinio proto” laida>>