Alizavos gyvenvietė – pirmoji ir kol kas vienintelė Kupiškio rajone, kurioje ką tik užbaigti gyvenvietės drenažo įrengimo darbai.

„Smarkiau palijus rudenį ar prasidėjus pavasario polaidžiams, netildavo gyventojų skundai: tai daržai patvino, tai namų rūsius vanduo užliejo. Ankstesniais metais gegužės pabaigoje gyvenvietėje daržų sodinti šlapynėse dar žmonės negalėdavo, o dabar, melioratoriams pasidarbavus, jau bulvės dygsta“, – vargo metus prisimena Alizavos seniūnas Antanas Alkauskas.

Dabar, sulaukus europinių fondų paramos, įgyvendintas senas sumanymas – pagaliau nusausinti Alizavą. „Nodamos“ bendrovė darbus pradėjo pernai liepą, o užbaigė gegužės pabaigoje. Birželio 3 d. komisija pasirašė darbų priėmimo aktą.

Melioratoriai Alizavoje drenažu nusausino 50 ha plotą, jame paklota 5,47 km rinktuvų, 13,53 sausintuvų linijų, įrengta 10 drenažo žiočių, 17 vandens nuleistuvų, 49 požeminiai šuliniai. Visų darbų vertė su statyba ir montavimu siekia beveik 922 tūkst. litų.

Darbų vadovas Mindaugas Strakšys sakė esąs dėkingas alizaviškiams už supratingumą, nes atliekant sausinimo sistemų tiesimo darbus, teko ir eismą riboti, bene penkiose vietose gyvenvietėje perkasti asfaltuotas gatves, per gyventojų sklypus su technika važinėti, bet konfliktų pavyko išvengti, pavyko su visais gražiuoju susitarti.

Pasak seniūno, pagyrimo verti ir melioratoriai, rūpestingai ir tvarkingai atlikę visus darbus. Beje, sausinimo sistemas įrengusi bendrovė dar penkerius metus įsipareigoja šalinti broką, jeigu toks atsiras.
Seniūnas A.Alkauskas pasidžiaugė, kad po atliktų gyvenvietės sausinimo darbų atsiras galimybės ir gatvių rekonstrukcijai. Jaunimo gatvė nuolat skęsdavo po stipresnio lietaus, nebuvo kur vandeniui nubėgti, dabar nutiesti sausintuvai, vandens nuleistuvai, galima bus ir gatvę, užuot be galo duobes lopius, tinkamai išasfaltuoti, jeigu tik kiek lėšų atsiras.

Alizavos gyvenvietės bendrojo naudojimo sausinimo sistemų statybos darbai buvo įtraukti į savivaldybės strateginės plėtros planus, čia būklė buvo prasčiausia, bet dar kurį laiką nieko nedarant kitose rajono gyvenvietėse, potvynių reikia laukti ir ten. Kad tik europiniai pinigėliai neišsektų!


Valius Domantas
Autoriaus nuotr.