„Litexpo“ parodoje „Resta 2018“ KTVM – vėl prizininkai

[gallery_box]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/05/2018_ktvm_litexpo_1.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/05/2018_ktvm_litexpo_2.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/05/2018_ktvm_litexpo_3.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/05/2018_ktvm_litexpo_4.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/05/2018_ktvm_litexpo_5.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/05/2018_ktvm_litexpo_6.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/05/2018_ktvm_litexpo_7.jpg” descr=”” title=””]

[/gallery_box]

2018 m. balandžio 25–26 dienomis Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ parodoje „Resta 2018“ vyko respublikinis profesinio meistriškumo konkursas „Apdailos montuotojas 2018“. Jį organizavo Lietuvos statybininkų asociacija, UAB „Knauf“, Švietimo ir mokslo ministerija bei VšĮ Vilniaus statybininkų rengimo centras. Konkursu siekta kelti profesinio mokymo ir statybos sektoriaus mokymo programos įvaizdį, skatinti mokinių sumanumą, kūrybiškumą, iniciatyvumą, tarpusavio bendradarbiavimą. Tai ir puiki proga stiprinti profesinių mokyklų, socialinių partnerių, mokinių ir mokytojų tarpusavio bendravimą, dalintis statybos sektoriaus darbų mokymo patirtimi.

Konkurse „Apdailos montuotojas 2018“ dalyvavo 11 profesinio mokymo įstaigų apdailininko (statybininko) mokymo programos mokiniai; dalyvavo Alytaus, Kauno, Mažeikių, Panevėžio, Tauragės, Vilniaus, Kėdainių ir Kupiškio komandos.

Kupiškio technologijos ir verslo mokyklai (KTVM) atstovavo apdailininko (statybininko) mokymo programos II kurso mokiniai Ernestas Baseckas ir Edgaras Aglinskas. Mokinius konkursui parengė profesijos mokytojai metodininkai Kęstutis Šakickas ir Virginijus Zovė.

–Gipso kartono plokštes galima naudoti ne tik sienoms ar luboms dengti, – pradedant konkursą sakė UAB „Knauf“ atstovas.

Konkurso užduotis buvo neįprasta – iš „Knauf“ medžiagų pastatyti suoliuką. Atstovo nuomone, ši užduotis įdomesnė ne tik konkurso dalyviams, bet ir parodos lankytojams.

– Per dvi konkurso dienas 11 komandų sukurs 11 suoliukų ir trečios „Litexpo“ salės galeriją, kurioje dabar vyksta konstravimas, paversime tikru poilsio parku, o parodos lankytojai galės juo naudotis dar dvi dienas, – aiškino užduoties kūrėjai.

Užduotiesdalyvius atidžiai stebėjo ir vertino Valstybinės darbo inspekcijos, Lietuvos statybininkų asociacijos ir UAB „Knauf“ atstovai.

KTVM mokinių komanda pademonstravo puikius meistriškumo įgūdžius ir buvo įvertinti antra vieta. Pirmą vietą laimėjo Tauragės profesinio rengimo centro komanda, treti liko Kauno socialinių paslaugų ir statybos verslo darbuotojų profesinio rengimo centro mokiniai.

Antros vietos nugalėtojai E. Baseckas ir E. Aglinskas buvo apdovanoti Švietimo ir mokslo ministerijos II laipsnio diplomais, nugalėtojų taure, Lietuvos statybininkų asociacijos ir Valstybinės darbo inspekcijos padėkos raštais, dviejų kompetencijų vertinimui ir statybininko kortelės išdavimui kuponu „Statreg“, rėmėjų dovanomis. Profesijos mokytojai metodininkai K. Šakickas ir V. Zovė pelnė Valstybinės darbo inspekcijos bei Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centro padėkos raštus.

KTVM bendruomenė džiaugiasi mokinių ir mokytojų pasiektais rezultatais. Mokyklos komanda jau šeštą kartą užima prizinę vietą parodos „Resta“ respublikiniame apdailininko (statybininko) mokymo programos profesinio meistriškumo konkurse.

 

Daiva Tumelionytė

KTVM profesinio skyriaus vedėja