Lindyhopą pamilo ir anykštėnai

Anykščių miesto vietos bendruomenių taryba,  miestiečių poreikiams paskirsčiusi  beveik 16 tūkst. litų, nusprendė skirti lėšų ir Lindyhopo pamokoms: anykštėnai buvo  kviečiami į keturias šio šokio pamokas Dainuvos slėnyje, medinių lentučių aikštelėje šalia Šventosios. Pirmosios dvi pamokos jau įvyko. Dar dvi planuojamos rugpjūčio 22 ir 29 dienomis.

– Smagu, kad į pamokas renkasi maži, jauni ir vyresnio amžiaus žmonės. Pinigų užteko keturioms pamokoms, bet tikimės rasti galimybių jas pratęsti, – temainfo.lt sakė Anykščių miesto vietos bendruomenių tarybos pirmininkas Juozas Kvedaras. Beje, jis –  ir Anykščių Naujų vėjų bendruomenės vadovas.

Kaip teigia šaltiniai, Lindyhopas – afroamerikiečių šokis, XX a. trečiajame dešimtmetyje labai išpopuliarėjęs Niujorke. Praėjusio šimtmečio pabaigoje  jį atgaivino amerikiečių, švedų ir britų šokėjai. Šokis gyvas ir Lietuvoje.  Teigiama, kad kauniečiai Lindyhopą šoko dar laikinosios sostinės laikais. Ar ne apie šį šokį rašė Liūnė Jonušytė „Korektūros klaidoje“?

Anykštėnus Lindyhopo moko kauniečiai Miglė Česiūnaitė ir Paulius Pastauka. Juos šokėjai jau pamilo, ir pamatę juos ateinančius moja jiems visi lyg susitarę.

temainfo.lt