Likti Kupiškio rajono savivaldybės valdžioje Algirdą Notkų motyvavo… rinkėjų pasitikėjimas


Kaip sekasi laikinai Kupiškio rajono savivaldybės mero pareigas einančiam Algirdui Notkui? Su juo ir kalbėjome apie kupiškėniškus rūpesčius: kai kuriuos pavyko išspręsti, kai kuriems ieškoma sprendimų.


Kupiškio ligoninei vadovaus rokiškėnas

– Baigėsi VšĮ Kupiškio ligoninė direktorės licencija: ieškoma naujo vadovo. Ar jau įvyko konkursas?

– Rugsėjo 17 d. buvo paskutinė diena paduoti dokumentams. Dalyvavo tik vienas pretendentas, ir kol komisija nėra patvirtinusi kandidato, nenorėčiau skelbti jo pavardės. Galiu pasakyti, jog tai rokiškėnas medikas, patyręs savo srities specialistas.

– Ko tikitės iš naujo vadovo?

– Visų pirma, tikiuosi visapusiško ligoninės problemų įvertinimo. Ar rasime Kupiškiui jaunų gydytojų? Abejoju. Tačiau tikiu, kad ligoninės direktorius organizuos veiklą taip, jog dirbs atvykstantys gydytojai. Kaip apsispęsti dėl Vaikų ligų skyriaus? Jis nuostolingas, bet ir jo atsisakyti sunku. Šiuo klausimu taip pat tikiuosi naujo ligoninės vadovo vertinimo. 

– O kaip sekasi rasti vadovą Pirminės asmens sveikatos priežiūros centrui?

– Šiomis dienomis skelbsime pakartotiną konkursą šioms pareigoms užimti. Reikia pripažinti, jog iki konkurso pabaigos teks atlikti namų darbus: patiems ieškoti kandidato į šią vietą. Tai nėra lengva: savanorių nebesitikime.

– Ar Kupiškio ligoninei ieškant vadovo irgi teko atlikti namų darbus?

– Taip.


Anot inspektorių, Kupiškio dujų sklendės tvarkingos

– Prisiminkime birželio mėnesio įvykį: kilo gaisras pjaunant dujų vamzdį prie Kupiškio Krantinės gatvės 10-ojo namo, ir nebuvo kam sustabdyti dujų tekėjimo, tris dienas visas miesto kvartalas atjungtas nuo dujotiekio… Toks įspūdis, kad niekam ir nerūpi, ant kokios bombos sėdi Kupiškis…

– Ir Rokiškis. Ta pati firma aptarnauja ir kaimynus. Gaišome, vien šios firmos pavadinimo ieškodmi. Tai AB „Suskystintos dujos“ – bendrovė, iki šiol priklausanti verslininkui Antanui Bosui. Jo atstovas buvo atvykęs į Savivaldybę ir pokalbis pasibaigė tuo, jog teko jo paprašyti, kad bent nemeluotų, jei neturi ką pasakyti. Kreipėmės į Valstybinės energetikos inspekciją prie Energetikos ministerijos. Gavome tokį atsakymą: atlikus AB „Suskystintos dujos“ faktinį patikrinimą vietoje nustatyta, jog suskystintų naftos dujų ir dujotiekių sistemų patikrinimai atliekami pagal grafiką; grupinių rezervuarų įrenginių technikos priežiūros tarnybinis patikrinimas atliktas 2019 m. balandžio mėn.

– O birželį niekas nežino, kur užsukti dujų sklendę? Netrukus po įvykio temainfo.lt spausdino Kupiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko Virgilijaus Greičio susirūpinimo kupiną pasisakymą. Prieš Energetikos inspekciją visi neteisūs?

– Dabar jau turiu pripažinti: kai kurie dalykai tiesiog neišjudinami. „Suskystintų dujų“ atstovas aiškino, kad toks, kaip Kupiškis, yra per mažas, kad įstengtų susimokėti už dujų vamzdyno pakeitimą. Ieškosim institucijų, į kurias dar galėtume kreiptis.


Jei neįvertinai projekto, paskui nieko nebepakeisi

– Jau Žolinėms buvo planuota Šimonių aikštė. Kodėl sustojo jos rekonstrukcija?

– Praėjusį antradienį Šimonyse lankėsi Infrastruktūros skyriaus vedėjas Mažvydas Šalkauskas. Jo teigimu, projektas tęsiamas, darbai vyksta. Sustabdytas jis buvo dėl projektuotojų neapsižiūrėjimo: nenumatyti kai kurie neliestini medžiai. Panašiai buvo ir su paminklu Kultūros centro kieme.

– Komunalininkai kolekcionuoja Kupiškio rekonstruotų gatvių projektinius akibrokštus. Tarp jų – Salomėjos Nėries gatvėje trijų plytelių pločio šaligatvio dalis, hidrantas vidury Topolių gatvės šaligatvio… Kaip Jūs vertinate Kultūros centro kiemo baltumą?

– Joks meras negalėtų numatyti kai kurių projektinių detalių. Kuriuo momentu projekte atsirado baltos užsienietiškos trinkelės? Kas galėjo žinoti, įsivaizduoti, kaip jos atrodys, kaip dėvėsis. Pradėjus vykdyti ES lėšomis finansuojamą projektą jau nieko nebepakeisi. Topolio gatvės projekte buvo galima numatyti hidrantą iškelti į kitą vietą, bet yra šaligatvių, kurių nepraplatinsi gatvės sąskaita. Valytojų darbas išlieka reikalingas.

– Ką kalba Kupiškio Račiupėnų išardytos gatvės gyventojai?

– Deja, kitaip nebus: gatvę užbaigsime tik kitais metais.

– Kaip Jūs, vis dėlto, vertinate Lauryno-Stuokos Gucevičius aikštės granito detalių šveitimą skudurėliu?

– Juk 30 nepriklausomybės metų turėjome pagarbos nevertą aikštę. Dabartinė privalo išlikti reprezentacine. Valytoja turi savo darbo barą, numatytą normatyvais. Marmuras bus valomas.

– Šimtą metų?

– Kiek reikės.


Miesto centre vyks Derliaus dėdės šventė

– Kupiškio technologijos ir verslo mokykla šiemet neberengia rudens derliaus šventės. Renginys, pavadintas „Derliaus dėdės švente“, vis dėlto vyks. Tai kas šiemet Derliaus dėdė?

– Renginį organizuoja Kupiškio kultūros centras. Mokykla atsisakė. Jos steigėjas nebesutinka mokėti mokyklos darbuotojams už šeštadienio darbą šventėje. Žodžiu, visur trūksta resursų. Nusprendėme, jog Rudens šventė vyks Kupiškio centre. Aikštėje išsidėstys seniūnijų kiemeliai, prie jų jungsis seniūnijose medžioklės plotus turintys medžiotojų būreliai. Gedimino gatvėje išsidėlios mugės dalyviai, o automobilių stovėjimo aikštelėje, prie bažnyčios, bus išstatyta modernios žemės ūkio techniko paroda. Bus ir kitokių nuotaikingų renginių. Šios šventės tradiciją privalome išlaikyti.


Kas per tris mėnesius buvo sunkiausia?

– Kas sunkiausia buvo per šiuos beveik tris rajonui vadovavimo mėnesius?

– Susipriešinimas. Darau viską, kad jo nebeliktų tarp skyrių, tarp įstaigų, tarp atskirų žmonių. 

– Kupiškėnai kalba, kad Savivaldybėje atlėgo įtampa. Vadinasi, pavyksta mažinti susipriešinimą?

– Galiu pasakyti tiek: visiems pasakyta, jog tvarka būtina – niekas į darbą nevėluos, niekas per anksti nepaliks kabinetų ir jų durų netrankys. 

– Ką esate girdėjęs apie valdymą iš turgaus? Gal esate buvęs turgaus posėdžiuose?

– Nesu tokiuose buvęs, todėl ir negalėčiau garantuoti, kad tokie yra. Bet turiu pripažinti, jog visi laukiame spalio 10 d., kai paaiškės nuo pareigų nušalinto Kupiškio rajono mero Dainiaus Bardausko situacija.

– Viešai pripažinote, jog pradėjęs laikinai eiti mero pareigas jautėte povandenines sroves. Ar nebuvo minties atsisakyti posto?

– Buvo. 

– Kas sulaikė?

– Tie patys kupiškėnai. Savivaldybių rinkimų socialdemokratų sąraše jie mane išreitingavo į pirmą vietą. Nedrįsau jiems prisipažinti, jog išsigandau, jog neramu tapo dėl kai kurių dalykų. Trejus metus tesu politikoje, daugelį niuansų teko perprasti, išmokti. Manau, jog situacija suvaldyta – einame į priekį.

– Dėkoju už pokalbį. Sėkmės Jums spalio 10 d. baigti laikinąją mero kadenciją ir, galbūt, pradėti naują.


Kalbėjosi Rita Briedienė