Lietuvos vaikai į pamoką „Žvejok 2015″ rinkosi ne dėl rekordo

 

Spalio 3 d. dalyvauti linksmose meškeriojimo pamokose „Žvejok 2015″panoro septyni Rokiškio rajono Obelių vaikų globos namų berniukai. Kartu su socialinio darbuotojo padėjėju Ramūnu Černiausku jie išvyko į Biržų rajono sodybą „Po vinkšna”, įsikūrusia apie 13 km nuo rajono centro, Laužadiškių kaime, šalia Ageniškių tvenkinio.

„Po vinkšna” susirinko 35 Panevėžio apskrities globotiniai iš Panevėžio miesto ir rajono, Rokiškio, Biržų, Pasvalio rajonų. Vaikus mokė žvejoti Panevėžio žvejai mėgėjai Žilvinas Katuoka, Mindaugas Ivanovas, Darius Kandžiarauskas, Alvydas Mackevičius ir kiti.

– Puikus oras pramogai, nors jis žvejybai nelabai tinka, – temainfo.lt sakė aplinkos viceministras Linas Jonauskas.

Tai jo iniciatyva šiandien visose 10 šalies apskričių organizuota meškeriojimo pamokos akcija Lietuvos vaikų globos namų auklėtiniams.

– Per 100 pavienių asmenų ir firmų aukojo meškerių, žvejybos priemonių, pašaro, jauko. Žvejai irgi noriai dalyvauja akcijoje ir moko vaikus, kaip paruošti meškerę, kaip užmauti jauką, pažinti vandens telkinį. Šiandien su vaikai žvejoja televizijos laidų vedėjais Arūnas Valinskas („Auksinis protas”), Paulius Korsakas („Vienam gale kablys”), Saulius Vigraitis ir Emilis Muliuolis („Šiandien kimba”), Žilvinas Žitkus („24 valandos”), Domininkas Ramonas („KK2″), krepšininkas Robertas Javtokas… Gal visų ir neišvardinau, – pasakojo viceministras.

– Kaip Jums kilo mintis organizuoti tokią akciją? – klausėme jo.

– 2013-aisiais lankiausi vienuose Vilniaus rajono vaikų globos namuose. Namai – visai prie tvenkinio. Paklausiau vaikų, ar eina jie pažvejoti. Sako: „Ne, neturime meškerių.” Ir aš jiems pažadėjau sugrįžti. Atvežiau 15 meškerių, ir mes žvejojome. Vaikų akys degė Mane žvejoti išmokino tėtis. „Kas išmokys žvejoti tuos vaikus?” – svarsčiau. Tada ir kilo mintis tokią akciją surengti visoje Lietuvoje. Ir štai, mums pavyko. Lietuvoje veikia 95 vaikų globos įstaigos, jose gyvena apie 10 tūkst. vaikų. Įvertindami saugumą į akciją kvietėme 12-18 amžiaus vaikus: skaičiavome, kad gali jų susirinkti 500. Prie šalies ežerų ir upių šiandien žvejoja 404. Kitais metais jų kviesime daugiau; juk yra vaikų, augančių ir pas globėjus, – kalbėjo viceministras L.Jonauskas.

Vis dėlto ir 404 yra dar neregėtas skaičius vienu metu žvejojančių vaikų. Šį rekordą šiandien fiksuoja Lietuvos rekordų agentūra „Factum”.

– Tik norėčiau pabrėžti, jog žvejojame tikrai ne dėl rekordo, – sakė aplinkos viceministras.

Beje, žvejojama pagal principą „Pagavai, paleisk”.

– Vaikai dėl to nė kiek nesikremta. Niekam nebuvo gaila paleisti žuvį į jos prigimtinę aplinką, – sakė aplinkos viceministras.

 

Rita Briedienė

Evitos Jonauskės nuotraukos