Lietuvos ledo ritulio čempionato bronza – Rokiškio „Rokiškiui“

Kovo 27 d. Elektrėnų ledo rūmuose Lietuvos ledo ritulio čempionato finalo ketverto kovoje dėl trečiosios vietos Rokiškio „Rokiškis“ du kartus pirmavo, kol pratęsime palaužė Kauno „Baltų ainius“ 3:2 (0:0, 1:1, 1:1, 1:0) ir iškovojo čempionato bronzą.

Atkaklią dvikovą geriau pradėjo rokiškėnai, tačiau antroje pirmojo kėlinio pusėje iniciatyvą perėmė kauniečiai.

Patikimai žaidė abiejų komandų vartininkai, tad įvarčių per pirmąsias 20 minučių nebuvo pelnyta.

[youtube video=”fy6yYIeceMM”] [/youtube]

Antrame kėlinyje kauniečiai toliau demonstravo geresnį žaidimą, o kantriai žaidę rokiškėnai sulaukė varžovų pražangos, ir daugumoje Saulius Limontas (33:19, Šarūnas Citavičius) stipriu smūgiu iš kairiojo krašto pramušė varžovų gynybą.

„Baltų ainiai“ ir toliau kombinavo prie varžovų vartų: Tomas Mizaras, atsidūręs prie pat vartų, po gražios atakos (36:50) išlygino rezultatą.

Patyręs „Rokiškio“ puolimo lyderis S.Limontas (43:12, Vasilijus Fedotovas) dar kartą išnaudojo varžovų klaidą prasižengus ir vėl išvedė komandą į priekį.

„Baltų ainiai“ pademonstravo, jog jie irgi moka įžaisti ritulį daugumos metu, ir Marius Černiauskas po puikios kombinacijos pasiuntė ritulį į tuščius vartus (45:53, Marius Krikštanaitis, Jevgenijus Čiugajus).

[youtube video=”nVXVWyoqx2M”] [/youtube]

Intriga išliko iki pat pagrindinio rungtynių laiko pabaigos, o paskutinę sekundę, lyg prisiminę sensacingą pergalę prieš „Rokiškį“ Kaune, kai įvartis buvo įmuštas po įmetimo paskutinę sekundę, galėjo pasižymėti ir šiose rungtynėse, tačiau pritrūko tikslumo.

Tikslumą pademonstravo „Rokiškis“, kurio puolėjas Benas Šilinskas precizišku smūgiu į vartų kampą išplėšė pergalę „Rokiškiui“. Po dviejų metų pertraukos rokiškėnai vėl pasidabino čempionato medaliais, sidabrą iškeitę į bronzą.

Geriausiais abiejų komandų žaidėjais pripažinti vartininkai: Kauno „Baltų ainių“ komandoje juo tapo Lukas Jakšys, „Rokiškio“ – Simas Baltrūnas.