Lietuvos ledo ritulio čempionatas prasideda be „Juodupės“ ir „Rokiškio“

Rokiškio „Rokiškis”

Rugsėjo 20 d. startuoja Lietuvos ledo ritulio čempionatas. 2017–2018 metų sezone varžysis keturios komandos: Elektrėnų „Energija“, „Kauno Hockey“, Vilniaus „Hockey Punks“ bei „Geležinio Vilko“ ekipos. Kelis praėjusius sezonus čempionate kovojo dvi rokiškėnų komandos – Juodupės „Juodupė“ ir Rokiškio „Rokiškis“. Šiame čempionate nė viena jų nebeaitrins sirgalių. Domėjomės, kaip rokiškėnų ledo ritulio situaciją vertina sportininkų, politikų ir sporto rėmėjų atstovai.

 

Juodupės „Juodupė”

Juodupės komandos treneris Antanas Gricius: „Dar surinkčiau komandą“

 

– Kaip komanda priėmė žinią, kad nedalyvaus šio sezono čempionate?

– Aišku, visiems liūdna. Nevietiniai gal mano, kad Juodupės ledo ritulio klubas tėra 15–20 juodupiečių, žaidžiančių ledo ritulį ir dalyvaujančių varžybose? Betgi apie šią komandą buriasi didžiulis sirgalių branduolys. Nebuvo varžybų, kad jie nevažiuotų iš paskos. Būtent jie rado lėšų komandos sirgalių kepurėlėms. Nedalyvaus čempionate juodupiečiai, nepajus Juodupė, o ir Rokiškis, sportinės aistros.

– Juk nesusitarusios abi – Juodupės ir Rokiškio – ledo ritulio komandos nedalyvaus čempionate?

– Žinoma, ne. Kiekviena komanda rūpinasi savo reikalais. Visai atskirai mums taip sutapo.

– Apie Rokiškio rajono ledo ritulininkų reikalus kalbėjomės su Rokiškio rajono meru Antanu Vagoniu. Jo manymu, per didelis dėmesys skiriamas legionieriams – komandai jie brangiai kainuoja.

– Visi samdosi legionierius. Jei norime dalyvauti Lietuvos ledo ritulio čempionate, turime atitikti Lietuvos ledo ritulio lygį. Su trimis gerai žaidžiančiais juodupiečiais nedrįstume dalyvauti Lietuvos čempionate.

– Tai kiek gi kainuoja Juodupės legionieriai?

– Tai klubo komercinė paslaptis. Šiuo klausimu nekalbame.

– Kokį planuojate šių metų sezoną be legionierių?

– Dalyvausime Panevėžio atvirose pirmenybėse, Atviroje Aukštaitijos ledo ritulio lygoje, Daugpilio miesto veteranų čempionate.

– Sakėte, jog pernai Panevėžio atvirose pirmenybėse Juodupė užėmė trečią vietą. Ją aplenkė tik Vilniaus „Hockey Punks“ ir Elektrėnų „Energija 2“. Belieka palinkėti pakartoti rezultatą.

– Mes tikimės aukštesnės vietos.

– Na, taip, žinoma. Sakykite, treneri, o jei, vis dėlto atsirastų pinigų?..

– Pačios varžybos nėra pigios. Jei jas norėtume rengti namuose, nuo šiemet privalėtume samdyti Greitosios medicinos pagalbos ekipažą: turi būti defibriliatorius – visa įranga. Domėjausi: Vilniaus ar Elektrėnų klubams tai papildomai kainuos apie 400 Eur. O dar aikštelės nuoma… Dideli pinigai. Be to, čempionate dalyvausiančios komandos jau suformuotos. Bet – prie pačių geriausių norų – surinkčiau komandą.

 

 

Meras Antanas Vagonis: „Prasideda ledo aikštelės stogo statyba“

– Stebino, kad net dvi iš septynių Lietuvos čempionato komandų buvo Rokiškio rajono ledo ritulininkai. Ir vėl stebina, kad šių metų sezone nedalyvaus nė viena. Kaip vertinate tokią situaciją?

– Manau, kad per didelis dėmesys buvo skiriamas legionieriams, per mažai ugdomas vietinis potencialas. Samdyti žaidėjai daug kainuoja. Bet reikia įvertinti ir patrauklią praėjusių sezonų situaciją. Juk būna, kad susirenka labai gabių mokinių klasė, ar net visa laida kažkuo pasižymi, o vėliau jų sėkmės niekas nebepakartoja, nors mokytojai tie patys. Taip ir čia: buvo susiformavusi ledo ritulininkų karta. Žinau, kad juodupiečiai dalyvaus Daugpilio viename čempionatų: čia pigesnis dalyvio mokestis.

– Ar jums svarbu, kad išliktų šios dvi komandos?

– Žinoma, svarbu. Juk kiekvienam glosto širdį išgirdus apie saviškių pergales, o ką jau kalbėti apie tai, kad Lietuvos ledo ritulio svajonių komandoje – ir rokiškėnas Jaunius Jasinevičius. Ledo ritulys garsina mūsų kraštą, bet ir rokiškėnai labai myli šią sporto šaką. Kai buvo pareikštas priekaištas, kad Rokiškio ledo aikštelėje turėtų būti galimybė išsinuomoti pačiūžas, man labai patiko Tarybos nario Algirdo Kazinavičiaus pasakymas: „Kuris rokiškėnas neturi pačiūžų?” Grįžęs namo savo sūnaus Martyno paklausiau: „Ar tu turi pačiūžas?” Sako: „Žinoma.”

– O jūs pats turite?

– Aš neturiu.

– O kokia Rokiškio ledo ritulio aikštelės situacija? Dėl jos visai Jūsų kadencijai ginčų užteko.

– Buvo visko. Daug kas galėjo būti geriau, bet iš aikštelės statybininkų išreikalauta tiek, kiek beįmanoma. Labai daug aikštelės reikmėms padeda „Rokiškio sūris”.

Galiu pasidžiaugti, kad netrukus prasidės Rokiškio ledo aikštelės uždengimo darbai: jau šiemet bus įsisavinta 60 tūkst. eurų. Visas aikštelės stogas kainuos apie 300 tūkst. eurų. Įsivaizduokit: pati aikštelė kainavo apie 60 tūkst. eurų, o jos uždengimas – štai tiek. Pigiau niekas nesutiko. Stebėjausi ir pykau: šeši kuolai, o stogo danga taip brangiai kainuoja. O man sakė: „Čia tau – ne tvartas.” Šiam statiniui keliami labai aukšti reikalavimai: už 250 tūkst. eurų neatsirado norinčių imtis šio darbo. Sumą teko didinti.

 

 

AB „Rokiškio sūris” vadovas Dalius Trumpa: „Remiame sportininkus ne dėl reklamos“

– Kaip vertinate rajono ledo ritulio komandų situaciją?

– Kiek žinau, ir anksčiau Lietuvos ledo ritulio čempionate Rokiškis ir Juodupė dalyvavo tik žmonių entuziazmu. Gaila, kad jis baigėsi. Jau pernai, kiek atsimenu, Juodupė sunkiai įveikė sezoną.

– Kartu su dar dviem verslininkais – UAB „Rokauta“ vadovu Rimu Sakaičiu ir UAB „Ivabaltė“ generaliniu direktoriumi Irmantu Tarvydžiu – prieš penkerius metus į Rokiškio ledo aikštelę investavote apie 150 tūkst. litų. Ir štai čempionato varžybos Rokiškyje nevyks…

Komandos išlaikymas ir ledo ritulio aikštelės – visai kiti dalykai. Mes nė kiek neprisidėjome prie komandų gyvavimo. Žinoma, gaila, kad Rokiškyje šiemet nebus respublikinių varžybų, bet tikiu, kad komandos neiširs, sustiprės ir vėl dalyvaus čempionate.

– Ar domitės, kaip klostosi ledo aikštelės reikalai?

– Domimės, mūsų investicijos nesibaigė. Kiekvienais metais pagal poreikį perkame atsarginių dalių, dar ne kartą padėjome įsigyti aikštelės įrangos. Investicijas planuojame ir šiais metais. Tikiuosi, ledo aikštelė veiks puikiai.

– Ar skaičiavote, kokia iš viso suma investuota į Rokiškio ledo aikštelę?

– Ne. Aš pats asmeniškai – ne. Per kelis kartus buvo darytos investicijos – neatsimenu sumų. Principas toks: ir po visų nesklandumų nemetėme tos aikštelės, pasiruošę padėti, kad ji funkcionuotų.

– Kiek per metus skiriate sportui?

– Yra toks dalykas: remiame sportininkus ne dėl reklamos, o parėmę nepuolame girtis. Kaip stambiausia rajono įmonė jaučiame pareigą padėti sportui.

Kokia sporto šaka Jums pačiam patraukliausia?

– Nė nežinau. Patraukliausios gal ir nėra. Aš pats nesportuoju. Orietuojamės į vaikų sporto rėmimą. Taip jau susiklostė: bendradarbiauju su Rokiškio sunkiosios atletikos klubu. Remiame krepšininkus: pastaruoju metu – labiau Utenos, bet padedame ir Rokiškio krepšininkams.

 

 

Kalbėjosi Rita Briedienė

Ledo ritulio klubo „Juodupė“ ir hockey.lt nuotraukos