Lietuvos COVID-19 nustatytų atvejų žemėlapyje Kupiškio dar nėra

– Nėra stebuklo, kad Kupiškyje dar nenustatyta nė vieno COVID-19 atvejo. Nebuvo tiriami žmonės. Nemanau, kad infekuotųjų neatsiras pradėjus tikrinti savivaldybės įstaigų, teikiančių socialines paslaugas, darbuotojus, izoliuotus asmenis. Nors tai irgi neatskleis tikrosios padėties: patikrinimas turėtų būti visuotinas, – temainfo.lt sakė Kupiškio rajono savivaldybės Pirminės asmens sveikatos priežiūros (PASP) centro direktorius gydytojas Robertas Baltrūnas.


Kol visuotinai nebus tiriami žmonės.

Taip ir atsitiko: prevencinė priemonė, įpareigojusi savivaldybes tirti medikų, socialinių darbuotojų ėminius, padėjo nustatyti tris koronaviruso atvejus Rokiškio ligoninėje, naujas susirgimas nustatytas Anykščių rajono Troškūnų palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje. Kaip plačiai šios įstaigos išplatino COVID-19 laikas – daugmaž – parodys, tačiau, kaip sakė Kupiškio PASP centro direktorius R. Baltrūnas, reali situacija niekada nebus žinoma, jei visuotinai nebus tiriami žmonės.


Kupiškio brigadą nebuvo lengva suburti

Paklaustas, kiek PASP centro darbuotojų ima mėginius, direktorius R. Baltrūnas taip ir nesukonkretino atsakymo. Anot jo, brigadoje dirba dvi slaugytojos ir vairuotojas. Panašu, kad brigadų bus pagal poreikį – tiek, kiek laboratorija priims ėminių.
– Ne iškart ir vieną brigadą pavyko sudaryti: žmonės nenori dirbti šio darbo, nes nėra lengva kelias valandas išbūti su kauke bei oro nepralaidžiame kombinezone. Pakviečiau žmones iš Rokiškio. Teko atlikti kai kuriuos formalumus, ir jie pradėjo dirbti. Vėliau pasisiūlė ir kupiškėnai, – pasakojo direktorius.

Kupiškyje COVID-19 neužfiksuota

Ėminiai iš Kupiškio, Rokiškio – visos Panevėžio apskrities – vežami į Nacionalinę visuomenės sveikatos priežiūros laboratoriją (NVSPL). Tokių laboratorijų šiuo metu šalyje yra 12.
Per parą NVSPL gauna apie 500 ėminių. Vakarykščių nespėta ištirti 225. Teigiamų iš vakarykščių buvo 4. Balandžio 23 d. duomenimis, iš viso priimti 6 798 nauji ėminiai, neištirtų liko 953.
Direktoriaus R. Baltrūno teigimu, paimta kelios dešimtys mėginių. Lietuvos COVID-19 nustatytų atvejų žemėlapyje Kupiškio dar nėra.


temainfo.lt