Lietuviškas kinas senojoje stotyje

Rugsėjo 24-osios vakarą, nuo 20 val., A.Baranausko ir A.Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus pradeda lietuviško kino vakarų ciklą senojoje Siauruko stotyje.

Vasarą sename prekių sandėlyje duris atvėręs archajiškasis kino teatras „Espero“ iki šiol viliojo tik Siauruko muziejų lankančius turistus. Dabar, kai aktyvusis turistinis sezonas jau baigiasi, į specialius kino seansus vis bus pakviečiami anykštėnai.

Pirmasis nemokamas kino vakaras skiriamas filmui, kuriame vienas iš herojų buvo ir pats Siaurukas, įamžintas ne viename epizode. Tai režisieriaus Gyčio Lukšo prieš du dešimtmečius Anykščių apylinkėse nufilmuota „Mėnulio Lietuva“. Vienas iš pagrindinių vaidmenų šioje lietuviškoje kino juostoje tuomet atiteko Daliai Michelevičiūtei, epizoduose šmėkščios ir šviesios atminties Vytauto Germanavičiaus veidas, akylesni žiūrovai atpažins gydytoją Kęstutį Ferensą, paauglius Žaną ir Diną Šajevičius…

Siauruko kino salėje stebėti jau istorija tampantį filmą padės neįprasta aplinka – savitas seno pastato dvelksmas ir aidas. Tokia aplinka vyresnės kartos žiūrovams subtiliai primins prieš pusę amžiaus įprastus kino seansus.

Vėliau šioje salėje Muziejus ketina parodyti ir daugiau filmų, sukurtų Anykščių krašte: juk čia dirbo ir jau minėtas G.Lukšas, ir Raimondas Vabalas, ir kiti lietuviško kino kūrėjai. Vien tik Anykščių siaurojo geležinkelio stotis kaip veiksmo fonas jau „vaidino“ bene penkiose kino juostose.

 

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus informacija

R.Guobio nuotrauka