Lapkričio 25-oji – Tarptautinė kovos su smurtu prieš moteris diena

Lapkričio 25-oji – Tarptautinė kovos su smurtu prieš moteris diena. Šiai dienai paminėti Rokiškio rajono savivaldybės salėje vyko renginys ,,Ištarkime – smurtui ne“, kurį organizavo Rokiškio rajono tarybos narė Danguolė Kondratenkienė, Rokiškio LSDP skyrius ir Visuomenės sveikatos biuras.

Rudens dargana neišgąsdino moterų: į Rokiškio rajono savivaldybės salę rinkosi ne tik Rokiškio miesto gyventojos, bet ir kartu su socialinėmis darbuotojomis atvažiavusios moterys iš kaimiškųjų seniūnijų. Pakalbintos teigė, kad į renginį atvyko, nes tikisi daugiau sužinoti apie smurtą, kaip jį atpažinti, kaip su juo kovoti.

Į renginį buvo pakviesta Lietuvos Respublikos Seimo narė Marija Aušrinė Pavilionienė, politologė Jolanta Bielskienė. Aktualiai problemai neliko abejingi ir Seimo narys Vytautas Saulis, Rokiškio rajono meras Antanas Vagonis. Tarp kitų garbingų svečių į renginį pakviestos ir Rokiškio rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Enrika Pavilonienė, Auksė Baškytė, Prevencijos poskyrio pareigūnė Agnė Macijauskaitė.

Renginio svečiai ragino moteris netylėti, nekentėti vienumoje, o aktyviai spręsti šią opią problemą. Policijos atstovės nagrinėjo smurto artimoje aplinkoje įstatymą, informavo, kur kreiptis pagalbos patiriantiesiems smurtą.

Renginyje buvo ieškota ir šviesesnių spalvų: akcentuota moters savivertė, išsilaisvinimas iš neigiamų emocijų ir minčių. Kaip alternatyva pateikta rankdarbių terapija.

Renginio pabaigoje moterys galėjo išbandyti gebėjimus minimaliomis išlaidomis darydamos įvairius darbelius. Rajono auksarankės, tarp kurių – ir policijos pareigūnės, demonstravo savo kūrinius, mokė moteris gaminti kalėdinius žaisliukus iš flico.

Renginio organizatoriai džiaugėsi, kad į smurto prieš moteris dienos minėjimą atvyko ir susidomėjusių vyrų, kad jie kartu su policijos pareigūnais išreiškė viltį, jog vietos iniciatyvių žmonių dėka pavyks sumažinti smurto atvejų skaičių artimoje aplinkoje, kad vis daugiau nukentėjusiųjų netylės ir ieškosis pagalbos.

 

Karolina Miganovičienė

Panevėžio apskrities VPK Komunikacijų skyriaus vyresnioji specialistė