Lajų takas Lietuvai pelnė prestižinį apdovanojimą

 

Sausio 20 d. Madride vyko iškilminga Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos apdovanojimų ceremonija: buvo įvertinti pasaulio geriausi turizmo inovacijos projektai.

Šiais metais buvo gautos 109 paraiškos iš 50 šalių. Į finalą atrinkta 15 projektų iš Kolumbijos, Indonezijos, Kenijos, Puerto Riko, Brazilijos, Lietuvos, Ispanijos, Šveicarijos, Kambodžos, Nepalo, Pietų Afrikos, Kroatijos ir Korėjos.

Kaip praneša Anykščių regioninio parko direkcijos vadovas Kęstutis Šerepka, prestižinių turizmo inovacijų ir meistriškumo apdovanojimų grupėje „Turizmo inovacijos įstaigose” Medžių lajų takui skirta pirma vieta. Šioje grupėje dalyvavo Brazilijos, Indonezijos, Ispanijos ir Šveicarijos projektai.

Tokie apdovanojimai  rengiami jau 12 kartą.

„Medžių lajų tako Anykščių regioniniame parke idėją inicijavo ir jo pastatymą organizavo Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Tai buvo drąsi idėja, bet projektas pasiteisino. Tą įrodo lankytojų srautai, populiarumas žiniasklaidoje bei oficialūs įvertinimai. Šis Medžių lajų takas – pirmas Baltijos šalyse ir pirmas Rytų Europoje. Medžių lajų takas tęsiasi 300 metrų ir tolygiai kyla iki 21 metro aukščio virš žemės paviršiaus. Takas baigiasi apžvalgos bokštu, kurio apžvalgos aikštelė įrengta 34 metrų aukštyje”, – skelbia Aplinkos ministerija.

 

Parengė Žilvinas Kesmokas

Anykščių regioninio parko nuotraukos