Laikas parodys, kuo taps Kupiškio Kraštiečių aludė

Atgyja Kupiškio Kraštiečių mikrorajono Antano Purėno gatvės kieme bene penkerius metus tuščias riogsojęs aludės ir šermenų pietų pastatas. Jam – per 20 metų.

Kelerius metus tai buvo padorių lankytojų viešo maitinimo įstaiga: čia pietaudavo Kupiškio įstaigų darbuotojai, patalpas nuomodavo vestuvėms, krikštynoms, jubiliejams ar naujametinei nakčiai.

Ilgainiui įstaigos prestižas ėmė kristi; ji tapo atgrasia alude. Apie tai, kad ji gali keistis, sušnekta po to, kai pastatą įsigijo vienas iš kažkada populiarios kavinės „Kamaryta” savininkų. Tačiau tokie svarstymai platesnio masto neįgavo: bene 2014 m. ant pastato sienos atsirado užrašas „Parduodamas”.

Užsidarius aludei vyrai vis tiek rinkdavosi prie jos durų, susėsdavo ant laiptų į pusrūsį ir gerdavo iš atsineštinės taros. Ši vieta tapo dvokiančiu šiukšlynu; tokia pat tebėra ir šiandien. Netvarką padidino prasidėjusio remonto darbai: auga statybinių atliekų krūvos.

Statybininkai šiuo metu dirba salėje, kur anksčiau dažniausia būdavo organizuojami šermenys, o dar dažniau ji būdavo užrakinta.

– Šiose patalpose planuojamas vaikų kambarys: kai tėvai išeis į teatrą, čia galės palikti savo vaikus. Rūsyje žadama įrengti greito maisto barą, – pasakojo apdailos meistrai.

Patalpų remontu besirūpinanti moteris, paklausta, ar ji yra šio ilgokai nebenaudojamo pastato savininkė, linktelėjo galvą. Nespėjus užduoti kito klausimo, ji kažko labai liūdnai tarstelėjo:

– Visai neturiu ką papasakoti.

Belieka tikėtis, kad kupiškėnai verslininkai, beveik pačiame miesto centre vystantys ir kebabų verslą, įsigijo gerą pirkinį: pastatas atgis, pakeis savo įvaizdį, bus išliuobti jo kiemo šiukšlynai.

 

Adelija Varnaitė

Autorės nuotr.