Kviečia Kupiškyje užgimęs Unės Babickaitės profesionalių teatrų festivalis

Nuo kasdienybės pabėgti į teatro pasaulį

 

Kupiškyje užgimęs Unės Babickaitės profesionalių teatrų festivalis ir toliau sėkmingai auga. Sulaukdamas vis didesnio žiūrovų rato, jis tampa reikšminga miesto švente.

Kovo 20–29 dienomis teatro mylėtojus kviečiame atsiverti naujai patirčiai – vėl pajusti profesionalaus teatro meno reikšmę, savitumą, jėgą ir grožį.

Festivalyje žiūrovai pamatys 10 spektaklių suaugusiesiems ir vieną vaikams. Pirmą kartą festivalyje išvysime ,,Labaiteatrą“ ir Knygos teatrą iš Vilniaus, Kauno kūrybinę trupę ,,Teatro projektai“, Kauno miesto kamerinį ir Šiaulių dramos teatrus.

Žiūrovų geriausiai įvertinto spektaklio laukia Unės Babickaitės vardo 1 000 Eur premija; ją įteigė Kupiškio rajono savivaldybė.

Pagrindinis rėmėjas – Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Trečias Unės Babickaitės profesionalių teatrų festivalis kviečia pabėgti nuo kasdienybės, atsipalaiduoti ir pasinerti į teatro pasaulį!

 

Festivalio rengėjai

 

2018-ųjų Unės Babickaitės profesionalių teatrų festivalio repertuaras


Kovo 20 d., antradienis

11 val.

Teatras „Labaiteatras“

SIAUBO PASAKOS

(pagal legendinę Norberto Vėliaus surinktų lietuvių liaudies sakmių knygą „Sužeistas vėjas“)

REŽISIERĖ Agnė Sunklodaitė

Trukmė 50 min.

Spektaklis „Siaubo pasakos“ pastatytas pagal legendinę Norberto Vėliaus surinktų lietuvių liaudies sakmių knygą „Sužeistas vėjas“. Kas naktį prie kapinių vaidenasi, kokios pasiklydę švieselės vienišus keleivius lydi, kaip atrodo vilkolakiai, žiburiniai ir kodėl Perkūnas velnių nemėgsta – daug siaubingai baisių, bet įdomių dalykų šiame spektaklyje galima bus sužinoti, patiems patirti, o patyrus ir kitiems vėlų vakarą papasakoti. Kad baisiau būtų. Nes kuo baisiau, tuo įdomiau!

VAIDINA Eimantas Bareikis, Mindaugas Ancevičius, Zigmantas Baranauskas

Rekomenduojame žiūrovams nuo 9 iki 13 metų.

 

17.30 val.

Festivalio atidarymas

 

18 val.

3P SHOW

Muzikinė komedija, teatralizuotas koncertas.

Trukmė 1 val.

Tai retro-pop, hip-hop,top-shop – tiesiog šok pasaka apie tris Paršus: Petrą, Alfonsą ir Joną. Ir apie pinigus. Ir mafiją. Ir sąžinę.

Dar – apie moteris…

Pasaką seka charizmatiškasis, teatrališkasis aktorius Mindaugas Ancevičius, vaidina ir gyvai dainuoja muzikalieji, šaunieji ir linksmieji Labaiteatro aktoriai Agnė Sunklodaitė ir Vytautas Rašimas! Dainų ir bytų autorius – nepakartojamas Deividas Gnedinas.

 


Kovo 21 d., trečiadienis

18 val.

Knygos teatras

PAKALNUČIŲ METAI

(pagal Jurgą Ivanauskaitę)

Drama

REŽISIERĖ Virginija Kuklytė

Trukmė 1 val. 30 min.

Rašytojai Jurgai Ivanauskaitei atminti – „Knygos teatro“ spektaklis „Pakalnučių metai“.

Jurga Ivanauskaitė – išskirtinė asmenybė – Lietuvos nacionalinės meno ir kultūros premijos laureatė, lietuvių dramaturgė, prozininkė, eseistė bei poetė, kuri buvo be galo reikli sau, daug tyrinėjo gyvenimo ir mirties santykį, domėjosi Tolimųjų Rytų religija bei kultūra, daug keliavo ir kaip rašytoja pasižymėjo atvira bei drąsia jausmų raiška.

„Knygos teatro“ spektaklis „Pakalnučių metai“ pastatytas pagal noveles iš J. Ivanauskaitės debiutinio novelių rinkinio „Pakalnučių metai“ (1985). Spektaklyje stengiamasi perteikti knygoje jaučiamas emocijas, mintis, idėjas, potyrius, spalvas ir dar daugiau. Trys skirtingi gyvenimai, trys aktoriai ir trys jų išgyventos istorijos – muzika, meilė ir mirtis bei žaidžianti rašytojos J. Ivanauskaitės vaizduotė – tokia „Knygos teatro“ spektaklio „Pakalnučių metai“ idėja, pirmame plane pateikiant profesionalią aktorių vaidybą, tikrąsias gyvenimo vertybes nagrinėjančias temas ir pristatant išskirtinio talento lietuvių literatūros autorių kūrybos darbus.

VAIDINA Redita Dominaitytė, Aura Garmutė, Dalius Skamarakas/Vaidotas Žitkus

 


Kovo 22 d., ketvirtadienis

18 val. 

Teatras „Atviras ratas“

TERORISTAS

(pagal Johno Updike)

Drama, N-16

REŽISIERIUS Gildas Aleksa

Trukmė 1 val. 15 min.

Jau kelis metus spaudoje pasirodantys straipsniai susilaukia ksenofobiškų reakcijų tiek iš įvairių piliečių, tiek iš politikų pasisakymų. Kaip tokia neapykantos kitam kupina reakcija atsiliepia jaunesnės kartos kasdieniuose veiksmuose? Šį klausimą kelia Johno Updike romanas „Teroristas“, pasakojantis apie arabų kilmės paauglį Ahmadą skurdesniame JAV miestelyje. Išgyvenantis patyčias ir smurtą mokykloje, nesulaukęs paramos iš mamos arba mokytojų Ahmedas gilinasi į islamo tikėjimą, kurio mokosi iš radikalių pažiūrų imamo (musulmonų šventiko). Šie mokymai turi baigtis „šventąja misija“ – Ahmadas sutinka susisprogdinti tunelyje, vedančiame į Niujorką.

Spektaklyje rodomas atpažįstamas kiekvienam paauglio gyvenimas ir sunkumai mokykloje yra neatsietas nuo laiko aktualijų – šiuolaikiniam jaunuoliui yra svarbu žinoti savo laiko problemas.

VAIDINA Gabrielius Zapalskis, Judita Urnikytė, Giedrius Kiela

 


Kovo 23 d., penktadienis

18 val.

Juozo Miltinio dramos teatras

MENAS

(pagal Yasminą Rezą)

Drama

REŽISIERĖ Margarita Bareikytė

Trukmė 1 val. 30 min.

Trys draugai ir vienas visiškai baltas, bet labai brangus paveikslas… Paveikslas, kuris ir taps viso konflikto priežastimi. Santykių aiškinimasis naudojant trečią objektą – šiuo atveju – meną, jo suvokimą – dėl skirtingų interpretavimų ir nesusikalbėjimų sukels daug kuriozinių situacijų bei nesusipratimų. Menas čia – lyg priemonė išsakyti vienas kitam asmenines nuoskaudas, susikaupusias per 15 draugystės metų.

Pjesė „Menas“ autorei Y. Rezai pelnė pasaulinį pripažinimą: kūrinys buvo pastatytas 35 pasaulio kalbomis, uždirbo per 200 mln. JAV dolerių. Pati dramaturgė nuoširdžiai stebisi, kad žiūrovai per daug juokiasi žiūrėdami „Meną“, ir prisipažįsta: po premjeros baiminosi, kad spektaklis pavirs buka pramoga. Ji pati „Meną“ ir kitas savo pjeses linkusi vadinti „linksmomis tragedijomis, tačiau vis dėlto tragedijomis“.

VAIDINA Tomas Pukys, Emilis Pavilionis, Giedrius Arlauskas ir Donatas Kalkauskas

 


Kovo 24 d., šeštadienis

18 val.

Teatras „Cezario grupė“

VISKAS ARBA NIEKO

Komedija

REŽISIERIUS Cezaris Graužinis

Trukmė 1 val. 30 min.

Padedamas savo aktorių, režisierius ir dramaturgas Cezaris Graužinis kūrė regimą ir girdimą vidinę kelionę – psichinį procesą, kai fantazijos pinasi su atsiminimais. Jis pasakoja šiuolaikišką pasaką – kaip paslaptį, kaip terapiją, kaip energijos pažadinimo ritualą. Veikėjai gyvai ir žaismingai leidžiasi pasąmonės vingiais: nuo geltonai žydinčių grikių laukų bei šokių laivuose iki paprasčiausio vonios kambario. Tačiau jie netampa neapčiuopiamais simboliais, o yra atpažįstami ir artimi kaip atvaizdas veidrodyje. Jie ieško užtarėjų ir laimės. Meilės ir neapykantos. Vienas kitam bando padėti, kol išeina iš kantrybės. Ir grįžta.

Pasak režisieriaus, spektakliu „Viskas arba nieko“ siekiama, kad jį žiūrintis žmogus trumpam iškristų iš konteksto, kad pailsėtų nuo suvokimo inercijos. Kitaip tariant, kad jam „nuneštų stogą”. „Cezario grupė“ balsuoja už teatrą, kalbantį apie žmogaus sielą, ieškančią grožio, ir siūlo pamąstyti, kaip atrodytų gyvenimas be kompromisų.

VAIDINA Brigita Arsobaitė, Paulius Čižinauskas, Vytautas Kontrimas, Vilma Raubaitė

 


Kovo 25 d., sekmadienis

18 val.

Kauno miesto kamerinis teatras

NESAMAS MIESTAS

Romantinė komedija

REŽISIERIUS Arvydas Lebeliūnas

Trukmė 2 val. 20 min.

2004 m. žinomas Amerikos aktorius Johnas Edvardas Cariani tapo sėkmingu dramaturgu – iš karto po to, kai pasirodė pirmoji jo pjesė „Nesamas miestas“, vienas dažniausiai šalyje statomų veikalų. Net po dešimtmečio aukštųjų mokyklų teatrai J. E. Carianio pjesę rinkosi dažniau nei Viljamo Šekspyro. Tuo metu „Nesamas miestas“ jau buvo išverstas į 20 kalbų ir plačiai pasklidęs po pasaulį.

Kokia šios sėkmės priežastis? Tikriausiai – meilė. Tema, kuri nepasensta ir nenusibosta, kurios niekas niekada neišsems ir neišeikvos, tik vis atskleis naujų spalvų ir atspalvių. J. E. Cariani savo romantinėje komedijoje pristato devynias įsimylėjėlių poras, pasakoja net devynias meilės ir praradimų istorijas, kurios skleidžiasi tolimam, paslaptingam Nesamam mieste. Kartais meilė trenkia lyg žaibas, o išėjusi palieka išdegintas dykras. Būna, jog pamažu atsėlinusi prisijaukina ilgiems metams. Ir taip dažnai sukelia skausmą, apie kurį pasakoja visos devynios istorijos. Ar sudužusią meilę galima nešiotis plastikiniame maišelyje? Kaip ją grąžinti? Arba atpažinti žmoguje, kuris visada buvo šalia? Daug meilės pinklių, sudėtingų pokalbių, lengvos ironijos, džiaugsmų ir skausmo – režisieriaus Arvydo Lebeliūno režisuotame spektaklyje „Nesamas miestas“.

Vaidina Jonas Baranauskas, Simona Bladženauskaitė, Vytautas Gasiliūnas, Edita Niciūtė, Marcelė Zikaraitė

 


Kovo 26 d., pirmadienis

18 val.

Kūrybinė trupė – teatras „Teatro projektai“

VĖJAS TOPOLIŲ VIRŠŪNĖSE

Tragikomedija

REŽISIERIUS Rolandas Atkočiūnas

Trukmė 2 val.

 

Geraldas Sibleyras – šiuolaikinis prancūzų dramaturgas. Pjesė „Vėjas topolių viršūnėse“ pelnė  jam Moljero bei Lorenco Olivjė premijas „Geriausios komedijos“ nominacijose. Ji išversta į daugiau nei 15 kalbų ir statoma įvairiose pasaulio scenose.

„Vėjas topolių viršūnėse“ herojai – trys ambicingi keistuoliai, trys vyrai iš skirtingų sluoksnių, interesų ir tikėjimo. Jie nedaug ką matę, tarytum niekada ir nebuvo jauni. Tačiau nei jie patys, nei autorius jų neapverkia, atvirkščiai – juokas yra spektaklio variklis. Trijų keistuolių gyvenimo istorija – trys gražūs portretai žmonių, kurie nesutinka būti „užrakinti“ net prieš mirtį… Jie nesiskundžia savo likimu, o svajoja apie kelionę į kalnus, kur topoliai, kur vėjas. Keliauja žmonės iš niekur į niekur. Jie svajoja apie tai, kas nebegali įvykti ir kasdien susirenka terasoje kaip Beketo pjesės veikėjai – prie nudžiūvusio medžio, suprantantys, kad kiekvieno jų, o ir mūsų, ateityje – amžinybė. Tai žaidimas, kurį jie žaidžia su malonumu, azartu ir bendrumo jausmu. Spektaklyje visu gražumu atsiskleidžia trys sukriošusio vyriško infantilizmo hipostazės – buvęs elitinis mamytės sūnelis (Gustavas), buvęs kovinių veiksmų po moterų sijonais herojus (Fernanas) ir buvęs kariaujantis pacifistas hipis (Renė).

Spektaklis susilaukė puikių žiūrovų ir kritikų vertinimų: dalyvavo festivalyje „Lietuvos teatrų pavasaris“, „Fortūna“ diplomai skirti spektaklio „Vėjas topolių viršūnėse“ aktoriams, kompozitoriui.

TEATRO PROJEKTAI – profesionalus scenos meno teatras, kurio veikloje dalyvauja įvairių sričių menininkai. 2014 m. Kultūros ministro įsakymu įstaigai suteiktas profesionalaus scenos meno-teatro statusas.

VAIDINA Albinas Kėleris, Liubomiras Laucevičius, Petras Venslovas

 


Kovo 27 d., antradienis

18 val.

Teatras „Domino“

MELAGĖS

Kriminalinė komedija

REŽISIERIUS Olegas Šapošnikovas

Trukmė 2 val. 20 min.

 

Anapus durų – vyras ir pinigai, o šiapus – aštuonios moterys…

Kriminalinė komedija „Melagės“ sukurta pagal žymaus prancūzų rašytojo ir kino režisieriaus Roberto Tomo pjesę „8 moterys“ („8 Femmes“).

Kriminalinė komedija „Melagės“ pasakoja apie nuošaliame dvare gyvenančias aštuonias moteris. Prieš pat didžiąsias metų šventes randamas nužudytas dvaro savininkas – vienintelis vyras aštuonių elegantiškų, gundančių, paslaptingų ir labai gudrių moterų draugijoje.

Nekyla jokių abejonių – viena iš jų įvykdė nusikaltimą. Tačiau kuri? Valdinga žmona? Smalsi tarnaitė? Nedėkinga anyta? O gal viena iš mylimų dukterų?

Regis, kiekviena iš jų turėjo tam savų priežasčių ir motyvų, tačiau visos deda ranką prie širdies: „Aš nekalta!“

Ar visgi pavyks išnarplioti šią painią detektyvinę mįslę?

VAIDINA Ineta Stasiulytė, Edita Užaitė, Aušra Štukytė, Valda Bičkutė, Gabija Jaraminaitė, Vitalija Mockevičiūtė, Larisa Kalpokaitė, Jovita Balčiūnaitė, Justė Zinkevičiūtė, Brigita Arsobaitė, Agnė Levickaitė


Kovo 28 d., trečiadienis

18 val. 

SVIETIŠKOS GIESMĖS LIETUVAI.

ANTANAS STRAZDAS.

PAULIUS ŠIRVYS

Poezijos spektaklis

REŽISIERIUS IR AKTORIUS

Algirdas Latėnas

Trukmė 1 val.

Aktorius ir režisierius Algirdas Latėnas visus pasiilgusius nuoširdaus poetinio žodžio kviečia į kūrybos vakarą „Svietiškos giesmės Lietuvai. Antanas Strazdas. Paulius Širvys“. Naujai parengtoje poezijos programoje susilieja dviejų lyrikų kūryba – šmaikščios, aukštaičių tarme skaitomos Strazdelio eilės ir vieno talentingiausių pokario poetų P. Širvio eilėraščiai. Lietuvių literatūros klasikiniu palikimu tapusi šių dainių kūryba šiandien yra tarsi atsvara kasdienybę užliejusiai paviršutiniškai kultūrai.

 


Kovo 29 d., ketvirtadienis

18 val.

Valstybinis Šiaulių dramos teatras

VARDAN TOS

(pagal Petro Vaičiūno pjesę „PATRIOTAI“)

Satyrinis farsas, N-14

REŽISIERIUS Aidas Giniotis

Trukmė 2 val. 50 min.

 

Petras Vaičiūnas (1890 07 11–1959 06 07) – poetas, dramaturgas, vertėjas, vienas žymiausių tarpukario Lietuvos kūrėjų, parašęs daugiau kaip 20 pjesių.

Spektaklyje „Vardan tos“ kūrybinė grupė meistriškai žongliruoja moralės ir amoralumo, patriotiškumo ir prisitaikėliškumo, meilės ir naudos kamuoliukais. Režisierius Aidas Giniotis nesislepia už modernaus teatro širmos, atvirai pareiškia, kad spektaklis gerokai kitoks – drastiškas, šmaikštus ir, įspėja, skirtas suaugusiems, t. y. tinkamas asmenims nuo 14 metų.

Scenoje matysite geriausius Valstybinio Šiaulių dramos teatro (ir ne tik jo) aktorius.

VAIDINA Inga Norkutė, Inga Jarkova, Martyna Gedvilaitė, Eglė Stanišauskaitė, Aurimas Pintulis, Aurimas Žvinys, Aidas Matutis, Anicetas Gendvilas, Jurgis Marčėnas, Sigitas Jakubauskas, Antanas Venckus, Anicetas Gendvilas, Eimantas Bareikis

GIEDOTOJAI – Severinas Norgaila, Danguolė Petraitytė, Dalius Jančiauskas, Juozas Bindokas

 

21 val.

Festivalio uždarymas.


Kupiškio kultūros centro inf.

 Užsk. nr. A18-08