Kupiškyje lankėsi trys parlamentarai

Išsakė didžiausius rajono rūpesčius

Šiandien, lapkričio 28 d., Kupiškio rajono mero Dainiaus Bardausko kvietimu Savivaldybėje lankėsi Seimo nariai Sėlos vienmandatėje apygardoje išrinktas rokiškėnas Raimundas Martinėlis bei daugiamandatininkai kupiškėnas Jonas Jarutis ir biržietis Viktoras Rinkevičius. Biržų-Kupiškio apygardoje išrinktas biržietis Audrys Šimas negalėjo dalyvauti susitikime: jam atstovavo jo padėjėja Eglė Blaževičienė.

Susitikime dalyvavo ir mero pavaduotojas Aurimas Martinka bei Savivaldybės administracijos direktorius Marius Mališauskas.

Meras D.Bardauskas svečiams išsakė didžiausius šio meto rajono rūpesčius.

 

Kas turėtų tapti ligoninės steigėjais?

Kupiškio rajono vadovams svarbu, kad sveikatos įstaigų steigėjais taptų rajono Taryba ir Sveikatos ministerija. Tai Kupiškio rajono ligoninei leistų tapti Panevėžio respublikinės ar kurios kitos ligoninės dalimi: atsivertų galimybių vystyti ir plėtoti veiklą nesibaiminant, kad Panevėžio medicinos įstaigos reorganizacijos atveju Kupiškio ligoninė bus uždaryta.

 

Kupiškėnai keičia įstatymą

Rytoj Seimui svartyti bus teikiama Sveikatos įstaigų priežiūros įstatymo pataisa, kurią patys kupiškėnai ir inicijavo.

– Šią pataisą pasiūlėme ne šiaip sau. Nenorime, kad mūsų mažytė ligoninė taptų kieno nors filialu, kurį vieną dieną galima imti ir panaikinti. Jei taip atsitiktų, turi būti išklausyta ir Tarybos nuomonė, – kalbėjo rajono meras.

– Suprantu. Aš tą patį dariau prieš daugelį metų, dabar – kolega Dainius. Reikia jungtis su apskrities ligoninėmis, – teigė J.Jarutis; jo manymu, pirminė ir antrinė sveikatos priežiūros grandys irgi turėtų būti apjungtos.

 

Aptarta ir kadrų problema

Kupiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centre (PASPC) dirba dvi jaunos gydytojos, kita kolektyvo dalis – labai garbaus amžiaus pensininkai. Tikimasi, kad tapus Panevėžio respublikinės ligoninės dalimi, būtų galima sustiprinti Konsultacinės poliklinikos veiklą: nebesijaustų kadrų trūkumo – Panevėžio specialistai važiuotų į Kupiškį.

Seimo narys R.Martinėlis pasidalino informacija apie Sveikatos apsaugos ministerijos vykdomą projektą – valstybės lėšomis mokyti rezidentus, jei jie įsipareigoja grįžti į rajoną.

– Prieš pusmetį mes jau teikėme užklausimą ministerijai: Rokiškio rajono ligoninė planuoja dalyvauti projekte. Sprendžiant ligoninės kadrų problemą talkina ir Savivaldybė. Prieš ketverius metus sulaukėme jauno chirurgo, kitais metais turėtų atvykti dar vienas chirurgas, terapeutas. Tačiau kadrų politikai reikia laiko: pradėję ją vystyti prieš penkerius metus, tik dabar juntame rezultatą. Vis dėlto šiuo metu įsijungė ir ministerija; jos požiūris yra geras, – sakė parlamentaras R.Martinėlis, iki Seimo rinkimų vadovavęs VšĮ Rokiškio rajono ligoninė.

 

Asfaltuotas kelias aplink marias

Kupiškio rajono vadovams svarbu dar vienas dalykas – baigti asfaltuoti kelią aplink Kupiškio marias. Į šį projektą ketinama įtraukti ir Rokiškio rajono savivaldybę: užtvenktas Lėvuo yra užliejęs ir šio rajono keletą kilometrų. Kelias aplink marias tarptautinį Kupiškio triatloną padėtų išplėsti nuo kelių šimtų iki 1500 dalyvių.

 

Langai darinėjasi patys

Kupiškio rajono vadovui svarbu ir tai, kad iš Valstybės investicijų programos nebūtų išbraukti trijų – Šepetos A.Adamkienės, Šimonių ir Alizavos – mokyklų dalinės renovacijos projektai.

– Jūs suprantate, kad dar šiandien sprendimų nebus, – perspėjo Seimo narys J.Jarutis ir pridūrė, – aš esu šalininkas tokių dalykų: geriau metus palaukti, ir gauti pinigų didesniems darbams.

Kupiškio rajono vadovai abejoja tokiomis galimybėmis: būtų gerai gauti Šimonių mokyklos koridoriaus langams pakeisti – nuo vėjo jie atsidarinėja patys. O šios mokyklos sporto salės grindys net keičia kamuolio kryptį: tokios jos susidėvėjusios.

 

Rodės, kils ginčas

J.Jaručio vadovaujama Kupiškio rajono savivaldybė neįsteigė nė vieno daugiafunkcio centro, o dabar jiems steigti nebėra pinigų, jų galima tikėtis tik minkštiesiems projektams.

– Nebežiūrėkim, kas buvo vakar. Žiūrėkim, ką galima padaryti rytojui, – savo pavaduotoją nuramino meras.

Tad ir kalbėta apie tai, kad Kupiškyje bus įrengti trečia žiedinė sankryžą; iš viso jų turėtų būti keturios.

Aptarti ir skausmingi komunalinių atliekų surinkimo dvinarės sistemos niuansai.

 

Rita Briedienė

Autorės nuotr.