Kupiškyje lankėsi Jėkablipio nuovados vadovas Aivaras Vanagas

Svečiai Agnesė Kalnina, Aivaras Vanagas bei meras Dainius Bardauskas ir administracijos direktorius Marius Mališauskas

Šiandien, spalio 2 d., su Kupiškio rajono meru Dainiumi Bardausku ir Savivaldybės administracijos specialistais susitiko Latvijos Jėkabpilio nuovados vadovas Aivaras Vanagas ir projektų vadovė Agnesė Kalnina.

Susitikime su žurnalistais svečiai akcentavo, jog jie – kaimiškosios Jėkabpilio nuovados atstovai. Kaip žinoma, 2009 m. Latvija įvykdė administracinės teritorijos reformą – panaikino rajonus, teritoriją paskirstė į 109 savivaldybes (novadas) ir devynis respublikinio pavaldumo miestus; tarp pastarųjų yra ir Jėkabpilis, turintis atskirą, su nuovada nesusaistytą administraciją.

Latviai atvyko savo iniciatyva, tiesa, paskatinti Kupiškio kultūros centro Alizavos padalinio liaudiškos muzikos kapelos „Brigadėla“ vadovo Rimvydo Kirstuko. Alizaviečiai šiemet dalyvavo šios nuovados Rubeni miesto festivalyje „Mazazinge 2018“ ir šventėje dalyvavusį vadovą A. Vanagą pakvietė atvykti į Kupiškį.

– Kolegos irgi pritarė mano vizitui pas jus: turime neblogai žinančiųjų Kupiškio auto-moto varžybas, – pasakojo Jėkabpilio nuovados vadovas.

Kupiškio rajono meras D. Bardauskas mano, jog sportas – viena sričių, galinčių vienyti Jėkabpilio nuovadą ir Kupiškio rajoną; deja, neužteko laiko nuvežti svečių į Uoginius parodyti, kaip buvusiame karjere įrengtos lenktynių trasos. Dažnose Uoginių auto-moto lenktynėse dalyvauja ir latviai.

Jėkabpilio nuovada turi dvi – Dignajos apylinkėje Sliterčinės motociklų ir Kalno apylinkėje – Pilskalnės automobilių – lenktynių trasas.

Svečiai Kupiškyje lankėsi pirmą kartą, nors Lietuvą pažįsta neblogai, dažnokai keliauja į Panevėžį, bet Kupiškis lieka pašonėje – čia užsukti neteko.

Anot A. Vanago, kainomis lietuviai latvius jau pasivijo, bedarbystė lygis irgi panašus, net ir problema ta pati: bedarbių nemažai, o darbuotoją rasti sunku; didelė problema – keliai. Žino latviai ir lietuvišką alkoholio pardavimo tvarką; girdėjo apie tai, kad Latvijos pasienio nuovadų parduotuvėse ir degalinėse lietuviai pamėgo apsirūpinti latvišku alumi ir kitokiais gėrimais.

Svečiai buvo supažindinti su Kupiškio verslo galimybėmis, lankytinomis vietomis, apžiūrėjo Kupiškį, keliavo į Uošvės liežuvį.

Jėkabpilio kraštas priklauso Žiemgalos etnografiniam regionui bei – kaip ir Kupiškis – yra Sėlos regiono dalis.

Jėkabpilio nuovada ir Kupiškio rajonas planuoja rengti ir pasirašyti bendradarbiavimo sutartį.

Kupiškio rajono savivaldybė bendradarbiavimo sutartis yra pasirašiusi su Latvijos Rėzeknės ir Balvų nuovadomis.

 

temainfo.lt

Kupiškio rajono savivaldybės administracijos nuotrauka.