Kupiškyje – „Freedom House“ prezidento Maiklo Abramovičiaus šaknys

Maiklas Abramovičius

Lietuvoje vieši tarptautinės nevyriausybinės organizacijos „Freedom House“ prezidentas Maiklas Abramovičius. Vakar jis susitiko su kupiškėnais, spaudė ranką Kupiškio rajono merui Dainiui Bardauskui.

1941 m. Vašingtone įkurta „Freedom House“ organizacija – žmogaus teisių gynėja, žinoma kasmet sudaromu pasaulio valstybių politinių ir pilietinių laisvių reitingu, patikima tyrimais žmogaus teisių, laisvių srityse. Tai tyrimai ir apie žiniasklaidos situaciją šalyse, demokratijos augimą arba mažėjimą, pagarbą kitataučiams, propagandos lygį bei įtaką visuomenei ir t. t.

„Freedom House“ biuras Lietuvoje buvo įkurtas 2011 m.

„Freedom House“ M. Abramovičius pradėjo vadovauti pernai, prieš tai dirbęs Holokausto memorialinio muziejaus Vašingtone direktoriumi. Kaip teigiama, jis buvo išskirtinis „ The Washington Post” žurnalistas, kurį laiką dirbo šio laikraščio atstovu Baltuosiuose rūmuose.

Ir štai šis žmogus Kupiškyje: čia – jo protėvių šaknys.

Kartu su meru D. Bardausku, Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėja Jurgita Trifeldiene, žurnalistais jis susitiko Savivaldybės salėje, o paskui visi pėsčiomis keliavo į Kupiškio etnografijos muziejų. Šiuo metu (kol vyksta buvusios žydų sinagogos, jau daugelį metų  – Kupiškio viešosios bibliotekos remontas) ant muziejaus koridoriaus sienos kabo memorialinė lenta su 815 Kupiškio krašte holokausto metais nužudytų žydų pavardėmis. Tarp jų – ir M. Abramovičiaus prosenelio pavardė.

Kupiškėnai svečią palydėjo iki Nochemo Šmidto malūno, papasakojo jam apie tai, kad čia planuojama įrengti žydų muziejų, aplankė žydų kapines.

Svečias pažadėjo grįžti į Kupiškį, kai bus baigtas senosios sinagogos remontas ir čia bus grąžinta memorialinė lenta, susitikti su kupiškėnais.

M. Abramovičius Kupiškyje lankosi jau antra kartą.

 

 

temainfo.lt