Kupiškis – ne tik mėgstančių krepšinį, bet ir stiprių krepšininkų miestas

Baigėsi visų lygų neprofesionalaus krepšinio čempionatai, lygos ir pirmenybės. Daugelyje rungtynių skambėjo ir Kupiškio vardas. Trumpai apžvelgiame praėjusį krepšinio sezoną.

RKL

Kaip temainfo.lt sakė KK „Kupiškis” komandos vadovas Kęstutis Jakštas, pasibaigus Lietuvos regionų krepšinio lygai (RKL) komanda dar nebuvo susirinkusi aptarti sezono rezultatų ir įspūdžių.

– Ko gero, būtent šią savaitę tai ir padarysime. Padėkosime ir savo rėmėjams – statybos bendrovei „Dailista”, Ričardo Aleknos ūkiui, Kupiškio rajono savivaldybei, – sakė K. Jakštas.

Paklaustas, kaip vertina praėjusį RKL sezoną, komandos vadovas kalbėjo optimistiškai.

– Vyrai kovojo nuoširdžiai, stengėsi iš visų jėgų: komanda pateko į aštuntfinalį ir kovoje iki dviejų pergalių nusileido RKL trečios vietos laimėtojams „Pakruojo-SC-Lygumų ŽŪB“ komandai. Labai tikimės, kad šiemet vėl formuosime komandą naujam RKL sezonui, vėl sieksime pergalių, – sakė jis.


MMKL

Į šio sezono Lietuvos mažų miestelių krepšinio lygą (MMKL) įsijungė Kupiškio rajono Paketurių komanda „Devold“.

Jau pernykščiame sezone buvo įvesta naujovė: čempionatą pradeda du – A ir B – divizionai, o pabaigoje C divizione dėl stipriausiosios titulo kovoja silpniausios komandos.

Sirgaliams, žinia, buvo šiek tiek apmaudu, kad Paketurių „Devold“.pateko į C kategoriją. Užtat Kupiškyje buvo surengtos ketverto finalinės MMKL C diviziono varžybos.

Dėl trečios vietos susitiko Šilalės rajono Pajūrio „Jūros“ ir Panevėžio rajono Paįstrio „Kvietos“ komandos; dėl pirmos – Paketurių „Devold“ ir Raseinių rajono Pagojukų „Helanas“.

Atrodė, kad Paketuriai laimės, deja sėkmė išsprūdo, arba, kaip skelbė mmkl.lt, „Pagojukai prabudo.“

– Vis dėlto tai buvo krepšinio šventė, kokios Kupiškis nematė jau daug metų, – temainfo.lt sakė komandos žaidžiantis treneris Klaidas Miciūnas.


RAKTA

Sėkmingiausios kupiškėnams buvo šio sezono Rytų Aukštaitijos krepšinio pirmenybės: jose krepšinio trenerio K. Miciūno suburta Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos komanda iškovojo pirmos vietos laurus ir garbę. Gimnazistai Titas Mačionis, Arnas Sarapas, Tomas Ažusienis, Tautvydas Alekna, Paulius Blieka, Arnas Muduris, Karolis Blieka, Marius Griciūnas, Joris Jankauskas, Vakaris Einoris, Augustas Kučinskas, Rokas Sarapas bei jiems talkinę vyresni krepšininkai kapitonas Andrius Žilinskas, Donaldas Kručas ir Ernestas Umbra Kupiškį reprezentavo ir kaip mėgstančių krepšinį, ir kaip stiprių krepšininkų miestą.

Rytų Aukštaitijos krepšinio pirmenybėse, šiemet rengtose jau aštuntą kartą, kupiškėnai dalyvavo pirmą kartą.

– Pradžia nebuvo labai entuziastinga. Pirmas varžybas namuose pralošėme širvintiškiams. Sunkios, įtemptos, tačiau ir labai atkaklios pirmenybės Kupiškiui vis dėlto atnešė pergalę. Esame dėkingi L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos direktoriui Virgilijui Žilinskui, kūno kultūros mokytojai Irenai Grinienei, rajono verslininkams – visiems, kurie stengėsi, kad galėtume treniruotis, nuvykti į varžybas, įsigyti aprangą… – temainfo.lt sakė K. Miciūnas.


LMKL

Šiemet Kupiškio vardą garsino ir rajono Kūno kultūros ir sporto centro auklėtiniai: 14-mečių krepšininkių LIDL–MKL U14 mergaičių B divizione pelnytą trečią vietą jų krepšinio mokytojas Alvydas Puzelis vadina istorine.

– Tokio laimėjimo Lietuvos mokinių krepšinio lygoje kupiškėnai dar nėra pasiekę. Kupiškis gali didžiuotis savo mergaičių komanda, – temainfo.lt sakė jis.

Kupiškėnams tapo gerai žinomas krepšininkės Gabijos Strolytės vardas. Birželio 12 d. ji Lietuvos jaunučių mergaičių rinktinės sudėtyje dalyvaus „Baltic CUP“ U14 krepšinio turnyre Estijoje.


temainfo.lt