Kupiškis ieško vizijos ir drąsių žmonių

„City Alumni Kupiškis” – Lietuvoje ir Europoje kupiškėnus buriantis neformalus judėjimas – siekia sužinoti, kokia yra ir kokia gali būti Kupiškio miesto bei rajono vizija.

Norėdami išgirsti nuomones bei pasiekti kupiškėnus, kuriems jų krašto identitetas yra svarbus, judėjimo organizatoriai atlieka kupiškėnų apklausą.

Kupiškio išskirtinumo tarp kitų Lietuvos miestų ir regionų problema iškilo jau pirmame alumnų susitikime Vilniuje sausio mėn., o kovą Kupiškyje vykusiame „Pokyčių dirbtuvių“ renginyje buvo suburta „Vizijos Kupiškiui“ formavimo darbo grupė. Jos nario kupiškėno Justo Baciuškos teigimu, visi sutiko, kad Kupiškis stokoja vieningos vizijos, trūksta žinių, kas vienija ar vienytų Kupiškio krašto žmones, tad sutarta imtis iniciatyvos.

Buvo pasirinktas apklausos formatas: visi pritarė, jog Kupiškio vizija turėtų kurti patys gyventojai, o nebūtų primesta, sugalvota grupelės žmonių. Apklausos anketa – geras įrankis pasiekti kuo daugiau gyventojų ir išgirsti jų nuomonę.

„City Alumni Kupiškis” būrimosi iniciatoriaus Tomo Niurkos įsitikinimu, vizija turi įkvėpti, padrąsinti, o priimant sprendimus sutaupyti laiko ir resursų, nes kiekvienas sprendimas, atitinkantis viziją, yra skatintinas, o tolinantis nuo vizijos – atmestinas.

Pažangaus Lietuvos startuolio „Trafi“ tarptautinės duomenų valdymo komandos vadovė Vida Jonušytė teigia, kad kiekviena įmonė, bendruomenė, iniciatyva, projektas tampa sėkmingesni, kai turi suformulavę labai aiškiai apibrėžtą viziją. Ji reikalinga, kad visi žinotų, vardan ko dirba ir kuo matuoja veiklos rezultatus naudodami viziją kaip abstraktų veiklos ir darbo vertės etaloną.

Pasak J. Baciuškos, „Vizijos Kupiškiui“ darbo grupės komanda tikisi, kad Kupiškyje atsiras globaliau mąstančių, drąsių žmonių, kuriems rūpi Kupiškio kraštas, kad šie žmonės ras laiko pamąstyti, kas Kupiškiui yra svarbu, bei nepabijos pristatyti savo idėjas visuomenei. Visų kitų, kurie nenorės būti matomi viešai, tačiau turės įdomių minčių, idėjos taip pat bus vertingos. Jos bus naudojamos kaip „idėjų bankas“.

„Tikimės kad gyventojų pasiūlymai padės suformuoti idėją, priimtiną didžiajai daliai Kupiškio krašto gyventojų, o galiausiai visi kraštiečiai susivienys ir bendromis jėgomis sieks įgyvendinti sutartą viziją“, – teigia kupiškėnas.

Apklausą „Vizija Kupiškiui” rasite čia »

 

Viktorija Žiūkaitė