Kupiškio žiedinės sankryžos naujasis ženklinimas nervina, bet keičia įpročius

Kupiškėnai kol kas nelabai patenkinti žiedinės sankryžos prie Autobusų stoties nauju ženklinimu. Nepasitenkinimą kelia ne tik tai, kad susinervini užvažiavęs ant kažkokių iki tol nebuvusių brūkšnių, bet ir be atsakymo liekantis tavo paties klausimas „Kam viso to reikia?”

Šį klausimą temainfo.lt uždavė Kupiškio rajono savivaldybės administracijos direktoriui, Saugaus eismo komisijos pirmininkui Mariui Mališauskui.

– Sprendimą ženklinti žiedinę sankryžą taip, kaip ji paženklinta dabar, priėmė rajono Saugaus eismo komisija. Pagrindinis motyvas – eismo dalyvių, ypač pėsčiųjų, saugumas.

Žiedinių sankryžų viena iš funkcijų yra transporto priemonių greičio mažinimas tiek pačioje sankryžoje, tiek kelio atkarpose prieš sankryžą ir po jos, o šią žiedinę sankryžą buvo galima įveikti ir visai nesumažinus transporto priemonės greičio, kartu nesilaikant taisyklingo judėjimo eismo juostomis.

Itin didelis saugumo lygis pasiekiamas tuomet, kai eismas žiedinėje sankryžoje yra organizuojamas viena eismo juosta – tai ir buvo padaryta nauju ženklinimu.

Suprantu vairuotojų sumišimą: visos naujovės įneša pokyčių, kurie šiuo atveju dar ir keičia įpročius, ir ne visiems tai atrodo priimtina. Tačiau važiavimas šia žiedine sankryža iš principo dabar tapo paprastesnis, nes liko viena juosta važiuoti, tad nebeturėtų kilti avarinių situacijų persirikiuojant, ypač išvažiuojant iš žiedo, kai pasitaikydavo išvažiavimų iš antros eismo juostos; kartu sumažėjo transporto priemonių greitis – padidėjo visų eismo dalyvių saugumas.

Šis ženklinimas yra suderintas su Kelių policija, taip pat Kelių eismo taisyklės numato galimybę kirsti ištisinę liniją, kai ši žymi važiuojamosios dalies kraštą. Tad stambiagabaričių transporto priemonių vairuotojams neturėtų kilti problemų, – sakė direktorius M. Mališauskas.

Anot Panevėžio apskrities VPK Kupiškio rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus tyrėjo Justino Urbono, automobilių vairuotojams, važiuosiantiems per užbrūkšniuotus arba uždažytus plotus, kurie žymi nukreipimo saleles, bus taikomas Administracinių nusižengimų kodekso 417 str. „Kelio ženklų ar ženklinimo nesilaikymas”, užtraukiantis baudą nuo 30 iki 90 Eur. Nurodyti veiksmai, padaryti keleivinėmis transporto priemonėmis vietinio (miesto) susisiekimo maršrutais keleivius vežančio asmens, užtraukia jam baudą nuo 120 iki 170 Eur. Už numatytą administracinį nusižengimą vairuotojams gali būti atimta teisė vairuoti transporto priemones nuo vieno iki trijų mėnesių.

Dėl šioje žiedinėje sankryžoje tokio pobūdžio padarytų Kelių eismo taisyklių pažeidimų kol kas nebuvo surašyta administracinių nusižengimų protokolų. Šiemet žiedinėje sankryžoje apskritai nebuvo įvykę eismo įvykių.

 

Rita Briedienė

Autorės nuotr.