„Kupiškio vikingai“ sėkmingai pasiekė „Mototurism rally“ finišą

Kupiškėnai – tarp 700 mototuristų

Motociklininkų komanda „Kupiškio vikingai“ ralio „Ryterna modul Mototurism rally“ Lietuva finišą Birštone pasiekė 17.02 val.

– Pavėlavome 2 min. ir praradome 15 taškų. Užėmėme 12 vietą, – temainfo.lt sakė komandos narys Vidas Zulonas.

„Kupiškio vikingai“ – V. Zulonas, Eligijus Tumonis, Vilma Tumonienė, Tomas Žalnieriūnas, Andrius Žilinskas ir komandos kapitonas Eligijus Tumonis – startavo šeštadienį 8 val. ir leidosi Lietuvos keliais. Iš įvairiausių šalies vietų pasirinktu maršrutu į Birštoną važiavo apie 700 mototuristų.

Ralis vyksta Baltijos kelio dienos išvakarėse. Šis įvykis prieš septynerius metus ir paskatino mintį rengti intelektualių motociklininkų ralį.

 

Užduočių knyga – tik prieš startą

Ralio dalyviams tik prieš startą buvo atsiųsta Užduočių knyga: per ribotą – 10 val. – laiką reikėjo aplankyti kuo daugiau punktų iš 50 pateiktų. Lankytinos vietos buvo sugrupuotos temomis „Lietuvos piliakalniai”, „Krašto apsauga”, „Mažosios Lietuvos kultūros sostinės”, „Reformacija”, „Tautinis kostiumas”, „Sargai” ir saugaus eismo „Regitra”.

 

Aplankė 12 punktų

Kupiškėnai suko pro Vabalninką – 2017 m. Lietuvos mažąją kultūros sostinę. Čia reikėjo nusifotografuoti prie paminklo „Svajonė”, gauti bendruomenės pirmininkės antspaudą, iš jos sužinoti vabalninkiečių tradicijas.

Biržuose fotografuotasi taip, kad už nugaros matytųsi Biržų pilis – Lietuvos reformacijos lopšys.

Tuomet – į Panevėžį. Apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdyboje „Kupiškio vikingai“  nusifotografavo ir išvyko atlikti užduoties į Panevėžio „Regitrą”. Tuomet kelias – į Radviliškį.

„Tautinio kostiumo” užduotis kupiškėnai atliko Radviliškio rajono Kleboniškių kaime, o šio rajono Minaičių kaime teko atsakyti į klausimą, kiek vietos bunkeryje slėpėsi Lietuvos partizanų apygardų vadų, pasirašiusių 1949 m. vasario 16 d. Lietuvos nepriklausomybės deklaraciją – dešimt, šeši ar aštuoni.

Kupiškėnai aplankė 12 punktų, surinko 1073 taškus.

 

Mototuristų ralyje – jau trečią kartą

– Nepasilikome nakvoti Birštone. Palaukėme, kol šiek tiek apstojo lyti ir išvažiavome namo. Labai norisi patekti ir į Kupiškio vandens formulės F2 ir F4 sekmadienio renginius, – sakė V. Zulonas, kultūriniame, turistiniame renginyje „Ryterna modul Mototurism rally“ dalyvaujantis jau trečią kartą.

Į maršrutą buvo įtrauktas ir Kupiškio piliakalnis. Motociklininkams teko ant jo užkopti, nusifotografuoti taip, kad matytųsi milžiniškos pėdos, ir atsakyti į klausimą, kiek milžinų pasitinka atvykusiuosius – du, trys ar dešimt.

Anykštėnai į maršrutą pasiūlė Šeimyniškėlių – Vorutos – piliakalnį: motociklininkai fotografavosi su šalmais ant tiltelio taip, kad matytųsi piliakalnio kompleksas.

 

Rita Briedienė

Komandos „Kupiškio vikingai” nuotr.