Kupiškio Vaikų dienos centrui – Seimo nario A.Zeltinio labdara

Prieš kelias savaites Seimo narys Aleksandras Zeltinis su žmona Simin  Wieghard-Zeltinis aplankė Kupiškio vaikų dienos centrą.

Šio vizito metu A.Zeltinis ir ponia Simin apžiūrėjo, kokiomis sunkiomis sąlygomis organizuojamas Vaikų dienos centro darbas: grindys ištrupėjusios, linoleumas išdilęs, įtrūkę sienos, neveikiantys elektros lizdai, vėjo perpučiami langai, sovietiniai mokykliniai baldai. Šio centro direktorė Neringa Gabriūnienė informavo: Centras paslaugas teikia 60 vaikų iš 41 šeimos; jos pripažintos socialinės rizikos šeimomis, turinčiomis psichologinių ir socialinių problemų.

Visame rajone veikia keturi – Adomynės, Noriūnų, Subačiaus ir Kupiškio – centro padaliniai. Jis gyvuoja tik iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai teikiamų projektų. Pinigai skiriami vaikų maitinimui, užimtumui ir darbuotojų darbo užmokesčiui. Deja, patalpų remontui ir baldams Centras lėšų nėra gavęs.  Direktorė apgailestavo, kad buvęs meras nė karto neaplankė centro ir nesidomėjo,  kokiomis sąlygomis organizuojamas vaikų iš socialinės rizikos šeimų užimtumas.

Turintys ilgametę paramos teikimo patirtį Seimo narys A.Zeltinis ir p. Simin nuoširdžiai domėjosi, kaip ir kuo jie galėtų padėti vaikams, teiravosi jų amžiaus, domėjosi vaikų pomėgiu ir tuo, ko jiems labiausiai reikėtų.

S.Wieghard-Zeltinis labdaringą veiklą Lietuvoje  vykdo jau daugiau nei 20 metų. Ji yra Vokietijos-Lietuvos labdaros draugijos „Draugystės vartai“ įkūrėja ir prezidentė. A.Zeltinis – šios draugijos Garbės pirmininkas. Lietuvos vaikų namams, senelių namams ir ligoninėms „Draugystės vartai“ yra suteikę paramos beveik už 5 mln. litų.

2005 m.  už labdaringą veiklą  p. Simin yra apdovanota Vokietijos Prezidento Horsto Kiohlerio Nuopelnų ordinu. 2006 m. Lietuvos Prezidentas Valdas Adamkus ją apdovanojo ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi, 2007 m. Prezidentas V. Adamkus tokį pat apdovanojimą įteikė A.Zeltiniui.

Seimo narys pažadėjo, kad artimiausiu metu Vaikų dienos centrui jis gali atvežti  baldų. Ilgai laukti nereikėjo: Kupiškio rajono savivaldybė skyrė transportą, ir iš Vokietijos buvo atvežta geros kokybės baldų.

Vaikų dienos Centras džiaugiasi keturiomis rūbų ir knygų spintomis bei trimis stalais. Artimiausiu metu p. Simin žada aplankyti Centro vaikus; jiems ji ruošia personalines dovanėles.

 

Laimantas Gaučys

LR Seimo nario padėjėjas