Kupiškio ugniagesiai nuo ugnies gelbėjo parapijos namus

 

Sunku net įsivaizduoti, kaip stipriai gruodžio 22-osios pavakare būtų įsisiautėjusi liepsna Kupiškio parapijos namuose, Gedimino g. 1A, , jei čia nebūtų vykusi besiruošiančiųjų Pirmajai komunijai pamoka. Jai pasibaigus vaikai išėjo į kiemą ir pamatė palei kaminą pro stogą besiveržiančias liepsnas. Jie puolė atgal pas savo mokytoją dekaną Mindaugą Kučinską – skubėjojam pasakyti, ką pamatę. Dekanas apie gaisrą pranešė Bendrajam pagalbos centrui, suskubo iš pastato išvesti jame likusius 10-15 vaikų ir keletą suaugusiųjų.

Kupiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos penkios cisternos ir autokopėčios išskubėjo į gaisto vietą. Neoficialiais duomenimis, ant stogo buvo supilta 25 kub. metrai vandens. Šiek tiek po 18 val. gaisras buvo užgesintas.

Pastatas skendėjo tamsoje, jo antro aukšto patalpos – vandenyje. Subėgę aplinkinių namų žmonės, o ir laukusieji 18 val. Mišių semte sėmė nuo grindų vandenį ir pylė pro langus, nešė skudurus, klojo jais grindis, statė kibirus, kur labiausiai pro lubas sunkėsi vanduo.

– Žmonės atliko savo pareigą, – sakė kartu su visais buvęs šv. Mišioms patarnaujantis berniukas.

Kada jie išsiskirstė?

– Visą naktį vanduo sunksis kaip sula. Ko gero jo klius ir pirmam aukštui, tik vakar baigtam remontuoti, – temainfo.lt sakė netoli bažnyčios savo parduotuvę turintis Pranas Račinskas, atskubėjęs padėti parapijos namus gelbėjusiems žmonėms.

 

Manoma, jog gaisro priežastimi tapo netvarkingas židinio dūmtraukis: ugnis įsiplieskė palėpėje – ėmė smilkti ir degti gegnės.

Su visais triūsęs dekanas M.Kučinskas sausoje pastato pusėje sustojo prie lango į bažnyčią ir nebekreipė dėmesio į fotografuojančiuosius jo nugarą. Gal tuo metu bažnyčioje turėjo vykti liturgijos pakylėjimas ar komunija… Kristaus į dangų žengimo bažnyčia tik iš lauko buvo apšviesta, viduje ji irgi skendėjo tamsoje – vakarinių Mišių nebuvo.

 

Adelija Varnaitė

Autorės nuotraukos