Kupiškio technologijos ir verslo mokykloje – atvirų durų diena

Kasmet jauni žmonės svarsto ir kuria ateities planus, ieško tinkamiausio sprendimo, kur mokytis, kokią švietimo instituciją pasirinkti tolimesnėms studijoms. Balandžio 9 d.  Kupiškio technologijos ir verslo mokykla (KTVM) visus, norinčius išsamiau susipažinti su mūsų mokykloje vykstančiu ugdymo procesu, pakvietė į Atvirų durų dieną. Tokia diena mokykloje – puiki galimybė kiekvienam besidominčiam savo akimis pamatyti mokyklą ir geriau su ja susipažinti: ko ir kaip čia galima mokytis, kokia įranga ir technika naudojama mokantis amato, kur galima atlikti praktikas ir kur įsidarbinti.

Per Atvirų durų dieną  KTVM apsilankė daugiau nei 170 mokinių ne tik iš Kupiškio rajono, bet ir Anykščių, Pasvalio, Rokiškio ir kitų kaimyninių rajonų. Atvykusius mokinius, juos lydinčius mokytojus ir mokinių tėvelius pasveikino mokyklos direktorė Lina Kaušakienė. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Raimonda Domžienė supažindino mokinius su  mokykloje vykdomomis mokymo programomis, gyvenimo ir mokymosi sąlygomis, mokymo baze, kultūrine veikla, aptarė karjeros perspektyvas, baigus mokyklą. Projektų vadovė Modesta Baniulienė atvykusiesiems išsamiai papasakojo apie mokyklos projektinę veiklą, mokinių ir profesinio mokymo specialistų stažuotes užsienyje, ten įgytą gyvenimišką, darbinę ir kultūrinę patirtį, neišdildomus projektų dalyvių įspūdžius iš Ispanijos, Portugalijos, Italijos, Prancūzijos, Maltos, Graikijos ir kitur.

Mokiniai, vadovaujami neformaliojo ugdymo organizatorės Indros Balčiūnienės ir būrelių vadovo Rimvydo Kirstuko, svečius nudžiugino nuotaikinga menine programa. Profesinio mokymo skyriaus vedėja Daiva Tumelionytė, gimnazijos skyriaus vedėja Daiva Daukšienė, socialinė pedagogė Jovita Mačienė, mokytojai, kiti mokyklos darbuotojai bei mokiniai išradingai ir įtaigiai pasakojo apie savo mokyklą tiems, kurie dar tik ketina čia mokytis: vyko viktorina, baudų metimo varžybos, buvo demonstruojamos nuotraukos ir filmukai apie įvairias mokymo programas ir mokinių gyvenimą, stažuotes užsienyje, buvo siūloma atvykusiems patiems praktiškai išbandyti kai kuriuos technologinius procesus (tinkuoti, betonuoti, mūryti, virinti, dirbti su kasos aparatu ir kt.) ir geriau susipažinti su šiuolaikinėmis statybos, staliaus, suvirinimo darbų  technologijomis.

Atvirų durų dienos dalyviai apsilankė ne tik mokymosi patalpose, laboratorijose, bendrabutyje, viešbutyje, bet apžiūrėjo ir mokyklos dirbtuves, garažus, modernią žemės ūkio techniką, pasižvalgė po mažąjį zoologijos sodą, kuriame pamatė egzotiškus paukščius bei gyvūnus, pasivažinėjo mokyklos teritorijoje traktoriuku „Pupsiuku“.

Renginio pabaigoje visi Atvirų durų dienos dalyviai buvo pavaišinti bulvių plokštainiu ir bandelėmis.  Atvykusieji mokiniai ir jų mokytojai  turėjo progą susipažinti ir pabendrauti su mokyklos vadovais, mokytojais, mokiniais ir kitais darbuotojais.

Ši Atvirų durų diena jauniems žmonėms suteikė pakankamai informacijos apie profesinį mokymą. Telieka jiems teisingai ir atsakingai pasirinkti mokymo programą, kuri leistų vėliau save realizuoti, įsitvirtinti darbo rinkoje, siekti puikios karjeros. Tikimės, kad  mokiniai,  įstoję į mūsų mokyklą,  pajus, jog yra ten, kur ir turėtų būti. Kupiškio technologijos ir verslo mokykla – sėkmingos jų ateities garantas.

Raimonda Domžienė,

KTVM direktoriaus pavaduotoja ugdymui