Kupiškio sukčius sustabdė Pakruojo policija

Sukčiavimo karuselę nutraukę Pakruojo rajono policijos komisariato pareigūnai ne tik apsaugojo savo rajono gyventojus nuo materialinių netekčių, bet ir pagelbėjo gretimų rajonų savo kolegoms, kurie šių asmenų ieškojo, nes jų aptarnaujamoje teritorijoje jie jau spėjo apgauti ne vieną patiklų gyventoją.

Gruodžio 4 d. Šiaulių apskrities policijos Pakruojo rajono komisariato pareigūnus ant kojų sukėlė Pakruojo rajono gyventojų pranešimų gausa viena ir ta pačia tema.

Pirmasis pranešimas policiją pasiekė apie 11 val. Susijaudinusi Pakruojo gyventoja papasakojo, jog jai laidiniu telefonu paskambinęs asmuo prisistatė policijos pareigūnu ir pasiteiravo, kada pastaroji paskutinį kartą lankėsi parduotuvėje. Skambinusysis pašnekovei bandė įteigti, kad jai apsipirkus parduotuvėje grąža buvo atiduota netikrais pinigais. Pareigūnu prisistatęs vyriškis tikino moterį, kad būtina patikrinti visus jos namuose esančius pinigus, nes tarp jų gali būti eurų klastočių. Laimei, pakruojiškė neužkibo už sukčių kabliuko, baigė telefoninį pokalbį, o apie skambutį nedelsdama papasakojo kaimynams ir pranešė policijai.

Po šios moters pranešimo nepraėjus nė kelioms minutėms Bendrąjį pagalbos centrą užplūdo skambučiai iš kitų Pakruojo rajono gyventojų, kuriuos irgi bandyta apgauti sekant tą pačią pasaką apie netikrus eurus. Kilo įtarimų, kad sukčiai gali būti Pakruojo rajono apylinkėse, todėl policija nedelsdama pradėjo apsimetėlių pareigūnų paiešką.

O sukčiai ir toliau intensyviai skambinėjo Pakruojo, Žeimelio, Lygumų, Klovainių, Dvariukų, Rozalimo, Stačiūnų gyventojams ieškodami lengvatikių. Per tris valandas policija iš gyventojų  sulaukė 11 pranešimų apie sukčių skambučius.

Pranešimai liovėsi, kai Pakruojo rajono policijos komisariato pareigūnai Linkuvoje sustabdė automobilį BMW, kuriuo važiavo trys 19-21 metų vaikinai. BMW vairuotojas ir keleiviai pareigūnams pasirodė sutrikę, jų automobilyje buvo rasti du cigarečių „Minsk“ pakeliai, paženklinti Baltarusijos Respublikos banderolėmis. Aplinkybėms išsiaiškinti jaunuoliai buvo atvežti į policijos komisariatą.

Visi trys BMW automobiliu važiavę Kupiškio rajono gyventojai painiojosi, jų pasakojamos istorijos nesutapo. Pakruojo ligoninėje patikrinus, ar BMW ekipažas neapsvaigęs nuo narkotinių medžiagų, paaiškėjo, kad vienas vaikinų yra vartojęs narkotinių medžiagų.

Policijos pareigūnai turi pagrįstų įtarimų, kad sulaikytieji ir yra Pakruojo rajono gyventojus terorizavę telefoniniai sukčiai. Pakruojiškai už sukčių kabliuko neužkibo, bet iš aplinkinių rajonų gyventojų analogišku būdu buvo išviliota pinigų. Visi trys Kupiškio rajono gyventojai uždaryti į areštinę.

Policija dėkoja gyventojams už pranešimus apie sukčius ir primena: sulaukus nepažįstamų asmenų skambučių jokiu būdu nereikia jiems atskleisti savo anketinių duomenų, banko kodų, o apie įtartiną skambutį būtina nedelsiant pranešti policijai bendruoju pagalbos telefonu 112.

 

Šiaulių apskrities VPK inform.