Kupiškio šokėjai išvyko į Lietuvos moksleivių dainų šventę

Liepos 6-9 d. Vilniuje vyks jau aštunta Lietuvos moksleivių dainų šventė „Tu mums viena“. Pagrindiniai šios šventės renginiai – „Siemens“ arenoje rengiama Šokių diena „Mano žemė“, Vingio parke – „Dainų diena” ir Kalnų parke – „Ansamblių vakaras”. Manoma, kad šiuose koncertuose dalyvaus apie 20 tūkst. moksleivių.

Suspindėti šokių sukūryje išvyko ir du Kupiškio kultūros centro merginų ir jaunimo bei šokio studijos „Račiupėlis“ (vad. Joana Jankauskienė) kolektyvai. Moksleivius globos ir Kupiškio kultūros centro Subačiaus padalinio kultūrinės veiklos vadybininkė Inga Dovydėnienė.

Kolektyvus išlydėjo Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėja Jurgita Trifeldienė ir Kupiškio kultūros centro direktore Jolita Janušonienė, palinkėjo, kad šokių dienoje „Mano žemė“ Kupiškio atstovams sektųsi kuo geriau. Kiekvienam kolektyvui jos padovanojo po kupiškėnišką apeiginę duoną – „karvojų“.

Jaunimas neslėpė geros nuotaikos ir jaudulio. Jie neveltui plušėjo repeticijų salėje, dalyvavo atrankoje, kurią vertino kompetentinga Tautinių šokių ir kostiumų vertinimo komisija. Šokėjai žadėjo pasirodyti puikiai ir plačia šypsena atstovauti mylimam Kupiškio kraštui.
Dainų šventė – vienas laukiamiausių ir unikaliausių Lietuvos kultūros reiškinių, kurį 2003 m. UNESCO pripažino pasaulio žodinio ir nematerialaus kultūros paveldo vertybe. Tai daugiausia dalyvių pritraukianti šalies kultūrinė bei edukacinė šventė.

 

Kupiškio kultūros centro informacija