Kupiškio šildymo sezono pradžiai žadama ir… karšto vandens

Šiandien AB „Panevėžio energija“ savo tinklalapyje www.pe.lt skelbia pranešimą „Svarbu užtikrinti patikimą šilumos tiekimą Kupiškio vartotojams”. Jame – apie šią vasarą bendrovės pradėtą vykdyti  Kupiškio rajono šilumos tinklų rekonstrukcijos projektą.

Vasara „Panevėžio energijai prasidėjo ne anksčiau kaip birželio pabaigoje–liepos pradžioje, ir darbai nusitęsė į rudenį. Kupiškis jau nuo pirmadienio gyvena be karšto vandens. O kiek tokių dienų buvo šį rudenį?

„Pakeisti vamzdyną neatjungus šilumos tiekimo į pastatus nėra galimybių, todėl suprantama, kad gyventojams gyventi be karšto vandens labai nepatogu. Projektą vykdantys rangovai darbus stengiasi suplanuoti taip, kad šilumos tiekimas (karštas vanduo) būtų nutraukiamas kuo trumpesniam laikotarpiui, o aplink namus perkastos gatvės ar išardyti šaligatviai keltų kuo mažesnius nepatogumus. AB „Panevėžio energija“ atsiprašo gyventojų už laikinus nepatogumus ir tikisi supratimo, nes darbus pabaigti šiemet stabdo nepalankios oro sąlygos, žemė įmirkusi nuo lietaus gausos ir aplinkos tvarkymas tampa sudėtingu, – rašo www.pe.lt ir čia pat primena: „Projektas bus baigtas kitais metais.”

O namuose nerealiai šalta. Kupiškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu, nuo spalio 5 d. Kupiškyje pradedamas šildymo sezonas.

– Ar nepaskubėta įsakymu? Ar tikrai bus pajungtas šildymas? – klausėme administracijos direktoriaus Mariaus Mališausko.

– Šiuo metu vykdomi baigiamieji darbai, atliekami bandymai – nuo rytojaus bus pradėtos šildyti įstaigos, ligoninė. Gyventojams šiluma žadama penktadienį.

– O karštas vanduo?

– Nemanau, kad šildymą pajungs, o karšto vandens ne, – sakė direktorius.

Kupiškio šilumos tinklų rajono direktorių pavaduojantis Martynas Kukenys temainfo.lt patvirtino, jog daugiabučiai, sutvarkę pastato šilumos įrenginių parengties šildymo sezonui dokumentus, gaus šilumą.

– O karštą vandenį?

– Rytoj (spalio 5 d., aut. past.) apie 20 val., – sakė jis.

Šildymą jau  įjungė didieji šalies miestai, šiltų radiatorių jaukumą vakar jau  turėjo pajusti Rokiškio ir Anykščių įstaigos.

 

Rita Briedienė

temainfo.lt archyvo nuotr.