Kupiškio „Senukų” prekybos centro kieme užsidegė automobilis

Ko gero, ne vienas Kupiškio Kraštiečių mikrorajono gyventojas šiandien, rugsėjo 4-oso priešpietę, girdėjo sireną – viena po kitos lėkė dvi ugniagesių mašinos.

– Abi įsuko į „Senukų” prekybos centro kiemą. Gaisro nesimato… Gal kokie mokymai ? – sakė skambinęs temainfo.lt skaitytojas.

– Kas atsitiko? – teiravomės jau beišvažiuojančių, prieš įsukimą į Krantinės gatvę stabtelėjusių Kupiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesių.

– Automobilis degė, – pro pravirą langą tarstelėjo ugniagesys.

Anot ką tik užgesinto automobilio vairuotojos, dūmai iš po kapoto ėmė veržtis jai tik įsukus į „Senukų” kiemą.

– Netrukus ėmė veržtis ir liepsnos. Iššokau iš automobilio. Į mano pusę lėkė vyrai, šaukė: „Tik neatidarykit kapoto!” Išsigandom, kad ugnis įsiplieks labiau, gali įvykti sprogimas. Atvažiavau čia ką tik prisipylusi baką benzino. Vyrai suskubo stumti automobilį į pakraštį. Jau lėkė ir gaisrinės mašinos, – temainfo.lt pasakojo moteris.

Užsidegė 1986 m. gaminta „Volkswagen Jetta”. Mašinos amžius lyg ir savaime prašosi klausimo: „Kaip iki šiol „Jettai” pavyko neužsidegti?”.Vis dėlto sunkoka būtų rasti kitą tokį tvarkingą 31-erių metų automobilį: ir po gaisro moteris šluostė jį skepetaite, valė nuo jo gesinimo putų paliktas melsvas nuosėdas.

– Pirkome šią mašiną 1998-aisiais; tada – 12 metų senumo. Ji visada buvo prižiūrima ir techniškai tvarkinga. Pravažiuota šia mašina apie 160 tūkst. kilometrų – tokio amžiaus automobiliui, o ir bet kokiai mašinai tai nėra daug. Manoma, kad užsidegė karbiuratorius, – pasakojo moteris.

Automobilis užgesintas labai laiku. Ugnis į saloną nespėjo persimesti..

– Gal nei valykit mašinos, nei ką. Juk nebandysit jos užvesti? Geriau paieškokit, kas ją ištemptų, – priėjęs kalbėjo vyras.

– Tikiuosi, kad kada nors man dar pavyks ją užvesti. Dabar tai jau – kurgi?! – atsakė vyrui automobilio savininkė.

Moteris sakė gyvenanti Kupiškio rajone. Ji nenorėjo, kad būtų nurodyta tiksli jos gyvenamoji vieta.

 

Rita Briedienė

Autorės nuotraukos