Kupiškio rajono ugniagesiai kovo 13-osios naktį vadina nepaprastai sunkia

Naiviai – be elektros ir vandens

Kupiškio rajono Naivių kaimo gyventoja nė nepastebėjo, kada iš šaknų išvirto eglė. Pavojingai pasikabinęs ant laidų didžiulis medis neužgriuvo namo tik todėl, kad jį sulaikė kitas.
– Apie penktą valandą išvažiavau į darbą, nė neįtardama, kad išrauta mūsų gražioji sidabrinė eglė. Ryte kaimynai skambina, sako: „Lėk, žiūrėk – nutrauks laidus, – temainfo.lt pasakojo Mokyklos gatvės gyventoja.
Ryte buvo baigta pjaustyti liepa Naivių Liepų gatvėje, o kaimas jau nuo vakar gyvena be elektros, be vandens. Panašioje situacijoje yra ir Skapiškis, Skapiškio geležinkelio stotis.


Iškvietimai – kas kelios minutės

Anot Panevėžio apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdybos Kupiškio priešgaisrinė gelbėjimo tarnybos viršininko Virginijaus Greičiaus, kovo 12 d. apie 17 val. buvo gautas pirmas iškvietimas pašalinti nuo kelio medį: ugniagesiai-gelbėtojai vyko į Virbališkių kaimą.
Pranešimai apie užvirtusius ant kelio medžius pasipylė kovo 13-osios naktį – nuo 2 val. iš Bendrojo pagalbos centro Kupiškio ugniagesiams jie buvo siunčiami kas kelios minutės: 1.55 val. gautas iškvietimas į Šimonių seniūnijos Juodžiūnų kaimą, 2.14 val. – į Alizavą, 2.20 val. – į Šimonių seniūnijos Tumasonių kaimelį, 2.23 val. – į Kupiškio seniūnijos Vėžionių kaimą, 2.33 val. – į Šimonis, 2.47 val. – į Skapiškio geležinkelio stotį, 3.16 val. – į Skapiškį, 3.17 val. – į Noriūnų seniūnijos Akmenių kaimą, 3.18 val. – vėl į Šimonis…


Griuvę medžiai nieko nesužeidė

Anot viršininko V. Greičiaus, ugniagesiai pagal iškvietimą važiavo tik tais atvejais, kai tekdavo atlaisvinti kelią: Kupiškio priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba registravo keturis kvietimus, Kupiškio rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnyba – 12. Pastarosios tarnybos direktorius Kazys Pakšys sakė, jog skaičius gal ir nėra visai tikslus: atlaisvinti kelių vyko visos rajono ugniagesių komandos – Skapiškio, Adomynės, Šimonių, Alizavos, Noriūnų, Žaidelių, – niekas nemiegojo, bet darbų suskaičiuoti dar nespėta…

– Nebuvo nė vieno atvejo, kad griuvęs medis sužalotų žmogų, suniokotų turtą. Vis dėlto naktis buvo neįtikėtinai sunki… – sakė K. Pakšys.


Anot komunalininkų, seniai besiautė tokia audra

Anot UAB „Kupiškio komunalininkas“ aplinkotvarkos tarnybos vadybininko Algirdo Gasiūno, audra, tiek daug medžių išvarčiusi Kupiškyje, buvo bene 2007 m.
Nieko nekliudydamas nugriuvo 1,5 storumo medis šalia autobusų stotelės Gedimino–Taikos–Jaunimo gatvių sankryžoje: nekliudė jis nei šalia esančio namo langų, nei stotelės.

– Nieko negirdėjau: šalia mano namo – ir Jono Černiaus skvere, ir Gedimino gatvėje – virto medžiai, o aš miegojau ramiausiai, – pasakojo kupiškietė.
Trys didžiuliai medžiai lūžo ar iš šaknų buvo išversti J. Černiaus skvere, po medį griuvo Vytauto ir Vilniaus gatvėse, sieną teks remontuoti „Saulutės“ vaikų lopšeliui darželiui, nes griūdamas medis ją gerokai nubrozdino.
Komunalininkai šalins tik tuos medžius, kurie augo valdiškoje žemėje.
– Šiandien tvarkome Kupiškyje audros išvartytus medžius, bet turėsime darbo ir rajono seniūnijose, – temainfo.lt sakė A. Gasiūnas.


Vėjo greitis siekė apie 32 m per sekundę

Kaip praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos, praėjusią parą šalyje siautusi audra pridarė daug nuostolių: ugniagesiai gelbėtojai per parą atliko 531 gelbėjimo darbą, iš jų net 471 kartą jie vyko šalinti ant kelių, automobilių, elektros linijų ir kitose vietose nuvirtusių medžių ir konstrukcijų. „Klaipėdos apskrityje tokių įvykių metu jiems teko darbuotis 93, Vilniaus – 66, Kauno – 58, Panevėžio – 58, Šiaulių ir Utenos – 47, Tauragės – 32, Telšių – 31, Marijampolės – 22, Alytaus – 17 kartų“, – rašoma pagd.lrv.lt.

Kaip teigia sinoptikai, vėjo greitis siekė apie 32 m per sekundę


temainfo.lt
Emilijos Briedytės nuotraukos