Kupiškio rajono taryba: perskaičiuota sąžiningai

Spalio 30 d.  Kupiškio rajono taryba rinkosi į posėdį, jau daugelį metų rengiamą Kultūros centro Vitražų salėje; buvo apsvarstyti 57 darbotvarkės klausimai ir priimti jų sprendimai. Posėdyje dėl ligos nedalyvavo Dainius Bardauskas ir Juozas Žeimantas, dėl asmeninių priežasčių – Povilas Gurklys, dėl nežinomų priežasčių – Rima Grybauskienė.

Daugelis darbotvarkės klausimų buvo susiję su euro įvedimu nuo 2015-ųjų pradžios. Tą pačią dieną posėdžiavusios Anykščių rajono tarybos darbotvarkę euras pailgino iki 100 klausimų. Tai buvo bene rekordinis anykštėnų posėdis.

– Jai kas pastebėjote netikslių konvertavimo atvejų, pasakykite – esame prisijungę prie iniciatyvos „Perskaičiuota teisingai” bei Gerosios verslo praktikos memorandumo, – priminė posėdžio pirmininkas meras Jonas Jarutis.

Eurais buvo pakeistos ir patvirtintos kainos už keleivių vežimo, mišrių komunalinių atliekų tvarkymo paslaugas; perskaičiuotos mokesčio už vaikų išlaikymą ugdymo įstaigose, Meno mokyklos, Jaunimo centro teikiamų paslaugų, Kūno kultūros ir sporto centro mokesčio už neformalų ugdymą, Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro mokamų medicinos paslaugų, savivaldybės nuomojamų patalpų, Kupiškio rajone tiekiamos šilumos, vietinės rinkliavos už šunų registravimą ir laikymą daugiabučiuose namuose, rajono savivaldybės teikiamų atlygintinų paslaugų, rinkliavos už prekybą ir paslaugų teikimą viešose vietose bei kitos kainos.

Kupiškio rajono turizmo ir verslo informacijos centro direktorius Paulius Pranckūnas, pateikęs klausimą dėl šio centro paslaugų įkainių sąrašo patvirtinimo, sakė:

– Kaip ir visi kiti panašūs klausimai, taip ir šis, susijęs su euro perskaičiavimu. Ką galiu pasakyti? Perskaičiuota sąžiningai. Jei turite klausimų, laukiu jų.

Aplink uždarą rajono tarybos narių stalą nuvilnijo lengvas juokas.

– Tikras dendis, – tarstelėjo kažkas.

Klausimą uždavė tarybos narys Valentinas Beinoris.

– Kada europines kainas bus galima atvesti į protą: vietoj 41 ct skaičiuoti 40, vietoj 1,99 euro – 2 eurus?

– Po pusės metų, – atsakė jam meras.

Svarstant klausimą dėl fiksuotų pajamų mokesčių dydžių, taikomų įgyjant verslo liudijimus 2015 m. ketinamai vykdyti veiklai, tarybos narys Sigitas Kurklys paprašė atkreipti dėmesį į lentelės pirmoje pozicijoje paskutiniame stulpelyje pateiktą lito ir euro santykį.

– Buhalteriškai gaunasi, kad mes esame nesąžiningi ir apgauname 2 eurais: turėtų būti 87 eurai, o ne 89.

Jam už šią pastabą buvo padėkota. O po posėdžio S.Kurklio klausėme:

– Negi patikrinote visas iš litų į eurus konvertuotas sumas? Juk kainų pozicijų – šimtai.

– Perskaičiavau. Man buvo įdomu,  – sakė jis.

temininfo.lt

Rolando Vitkausko nuotr.