Kupiškio rajono savivaldybės tarybos posėdį vedė Algirdas Notkus

„KupiškioTV” transliacijos kadras

 

Šiandien, rugpjūčio 22 d., Kupiškio rajono tarybos posėdį pirmą kartą vedė vicemeras, laikinai einantis mero pareigas Algirdas Notkus. Nušalintas nuo mero pareigų Dainius Bardauskas posėdyje dalyvavo kaip Tarybos narys.

Buvo pritarta didinti A. Notkaus atlyginimą: kol vaduos D. Bardauską jam nustatytas pareiginės algos koeficientas – 18, skaičiuojant jį nuo rugpjūčio 1 d. A. Notkus rajonui vadovauja nuo liepos 10 d.

Vis dėlto ne A. Notkus, o D. Bardauskas Kupiškio partnerio Manevyčų rajono administracijos vadovo Anatolijaus Melniko kvietimu vyks dalyvauti Ukrainos nepriklausomybės 28-ųjų metinių šventėje.

Tarybos narys Vidmantas Paliulis teiravosi, ar Ukrainos atstovai žino apie dabartinę situaciją savivaldybėje. V. Paliulis, be abejo, omenyje turėjo tai, kad D. Bardauskas nušalintas nuo mero pareigų dėl galimai įvykdytų korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų.

– Nežinau. Turbūt, kad žino, nes vyksta Tarybos narys, – sakė sprendimo projektą rengusi ir pateikusi Kupiškio rajono savivaldybės administracijos specialistė Snieguolė Vairienė.

– Aš galiu atsakyti gerbiamam Paliuliui, – įsiterpė D. Bardauskas.

– Aš neprašiau jūsų atsakymo, – atrėžė V. Paliulis. Matyt, ne atsakymas jam ir buvo svarbus, nes netrukus išreiškė nuomonę, jog nušalinto nuo pareigų D. Bardausko nederėtų siųsti į kitą šalį atstovauti Kupiškio rajonui.

– Galim mes pakviesti ir Henriką Daktarą atstovauti mūsų rajonui, ar dar kokį nors, – nuotaiką toliau demonstravo V. Paliulis ir siūlė deleguoti kitą Tarybos narį, pavyzdžiui, Algirdą Gasiūną. Šis atsakė, kad nebuvo kitų Tarybos narių, pageidaujančių vykti į Manevyčius.

Daugiau niekas nepasisakė, niekas nieko neklausinėjo. Pasisakymo teise nepasinaudojo D. Bardauskas. Matyt ir jam, kaip ir V. Paliuliui, ne atsakymas buvo svarbu.

Už sprendimo projektą „Dėl Savivaldybės tarybos narių komandiruotės“ balsavo 12 narių, šeši jam nepritarė, du susilaikė.


Emilija Briedytė