Kupiškio rajono policijos komisariato ataskaitiniame skambėjo kūriniai tėčio bendradarbiams

Intriguojantis apdovanojimais

Sausio 26 d. Panevėžio apskrities VPK Kupiškio rajono policijos komisariatas apžvelgė 2017–ųjų veiklos rezultatus. Kupiškio kultūros centro Vitražų salėje renginys prasidėjo tylos minute: pagerbti policininkai, kurių netekta pernai.

Renginys intriguojančiu tampa savo apdovanojimais – kuri gi rajono bendruomenė ir kuri seniūnija bus pripažintos saugiausiomis, kam atiteks geriausio policijos rėmėjo vardas?

Apdovanojimus teikė Panevėžio VPK viršininkas Egidijus Lapinskas ir Kupiškio rajono mero pavaduotojas Aurimas Martinka.

 

Aktyviausi policijos rėmėjai

Nominacijos „Aktyviausias policijos rėmėjas” įteiktos kupiškėnui Petrui Steponavičiui, Juodpėnuose gyvenančiam Kupiškio seniūnijos seniūnui Žydrūnui Vanagui ir 2016 m. Šimonių aktyviausiam policijos rėmėjui Gintautui Bernatoniui.

Nominacijos „Aktyviausias jaunasis policijos rėmėjas” nugalėtojais tapo Greta Rudinzkaitė, Gražvydas Kardauskas ir Lina Grigaitė.

Praėjusiais metais daugiausia – net 444 valandas – jaunojo policijos rėmėjo veiklą vykdė subatietė gimnazistė Skirmantė Valentina Masiulytė. Ji sakė labai tikinti, kad ateityje taps policininke ir galės žmonėms padėti iš visos širdies.

– Apsivilkusi jaunojo policijos rėmėjo liemenę, jaučiuosi kitaip, jaučiuos ypatingai, didžiuojuosi savimi ir tikiu, kad tapsiu pareigūne, – iš tribūnos kalbėjo jaunoji policijos rėmėja.

 

Alizavos ir Senojo Subačiaus bendruomenės

Alizavos bendruomenė pripažinta daugiausiai iniciavusi veiklų kartu su policija, įgyvendinusi daugiausia prevencinių programų. Apdovanojimą – septynis miegmaišius – atsiėmė bendruomenės pirmininkas Bronius Kaminskas.

Pirmininkas priminė: pernai atsiimant apdovanojimą kalbėta apie tai, kad Alizavoje labai dažnai lankosi policija: čia ji kviečiama į renginius, susitikimus su vietos gyventojais.

– Policija pas mus vos neapsinakvindina. Tai dabar parūpino ir priemonių, – šypsojosi B. Kaminskas, kilstelėjęs miegmaišių ryšulį.

Saugiausia pripažinta Senojo Subačiaus bendruomenė. Jos pirmininkas Elmaras Puzinas sakė, kad geriausiai aplinką saugo pati bendruomenė: vasaros metu rėmėjais dirba visas Subačiaus miestelis. Kodėl tik vasaros? Mat žiemą langai būna užšalę, ne taip viskas matosi. Kaip juokavo E. Puzinas, vos pamatę policijos pareigūnus žmonės skambina vieni kitiems ir perspėja nesirodyti gatvėje.

O iš tiesų šis žmogus su bendruomenės pareigūnais yra aplankęs visus Senojo Subačiaus gyventojus ir mokęs juos saugumo.

– Pagyvenę žmonės eina pogulio miegoti ir neužsirakina durų. „Kam čia reikia?”– stebisi jie. Pasirodo, reikia, – kalbėjo A. Puzinas, atskirai, kaip ir daugelis, padėkojęs rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnei Gintarei Šližytei.

 

Už pilietišką poelgį

Už pilietišką poelgį buvo apdovanoti du kupiškėnai.

Praėjusių metų lapkričio 12 d. apie 19.30 val. kupiškietė Jurgita Juodzevičienė pamatė ant šaligatvio veidu į žemę gulinčią sužeistą moterį. Ji nepravažiavo abejinga, sustojo padėti; sužinojo, kad moteris tapo apiplėšimo auka. J. Juodzevičienė iškvietė policijos pareigūnus, medikus ir saugojo moterį, kol atvyko pagalba.

2017 m. lapkričio 28 d. apie 9 val. Arvydas Gnižinskas pamatė pargriuvusią moterį: iš jos rankų vaikinas plėšė rankinę. Arvydas surado sprukusį plėšiką, atėmė  iš jo ir grąžino moteriai piniginę.

 

Saugiausia seniūnija

Subačiaus seniūnija pripažinta saugiausia Kupiškio rajone.

Šio konkurso tikslas – skatinti rajono Savivaldybės, seniūnijų, bendruomenių iniciatyvumą, telkti gyventojus saugiai aplinkai kurti, gerinti visuomenės ir policijos bendradarbiavimą, užkardinti nusikalstamas veikas ar kitus teisėtvarkos pažeidimus, aktyvinti jaunųjų policijos rėmėjų ir policijos rėmėjų veiklą, dalintis gerąją patirtimi, susijusia su saugios  gyvenamosios aplinkos kūrimu, mažinti nusikalstamumą.

Subatėnai per visą Lietuvą nuskambėjo stebėjimo kameras įrengę savo pinigais. Čia daug aktyvių policijos rėmėjų, jaunimas noriai dalyvauja policijos renginiuose, stovyklose, pasitiki policija ir jai talkina.

Apdovanojimą atsiėmė Subačiaus seniūnijos seniūnas Vidmantas Paliulis.

 

Atskiri kūriniai – tėčio bendradarbiams

Kupiškio policijos komisariato viršininkas Gintautas Misiūnas dovaną įteikė Kupiškio meno mokyklos akordeonistėms ir jų mokytojai Genovaitei Bartaševičienei.

Kupiškio rajone gerai žinomos akordeonistės Rusnės Baliūnaitės tėtis – Kupiškio policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyriausiasis tyrėjas Džeraldas Baliūnas. Du kūrinius Rusnė skyrė tėčio bendradarbiams ir kolegoms.

Renginyje dalyvavo ir Panevėžio apylinkės prokuratūros vyriausioji prokurorė Sandra Pavilonienė, Seimo narys Jonas Jarutis, psichologė Valija Šap. Renginį vedė Kupiškio rajono policijos komisariato reagavimo skyriaus vyriausioji patrulė Greta Radzevičiūtė.

 

Rita Briedienė

Autorės nuotraukos

[gallery_box]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/01/2018_policijos_ataskaita_kupiskis_2.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/01/2018_policijos_ataskaita_kupiskis_3.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/01/2018_policijos_ataskaita_kupiskis_4.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/01/2018_policijos_ataskaita_kupiskis_6.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/01/2018_policijos_ataskaita_kupiskis_7.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/01/2018_policijos_ataskaita_kupiskis_8.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/01/2018_policijos_ataskaita_kupiskis_9.jpg” descr=”” title=””]

[/gallery_box]