Kupiškio rajono mokyklų autobusiukai išvežiojo sauso maisto davinius


Šiandien, kovo 31 d., Kupiškio rajono mokyklos dalina maisto davinius vaikams, gaunantiems nemokamą maitinimą.


Iš Subačiaus gimnazijos – 59 maisto daviniai

– Šiek tiek vėliau buvo atvežta dešra, virėja sulaukė, visus maisto produktus sudėliojo atskirais paketais. Jų mūsų mokykla paruošė 59. Dar prieš pietus gimnazijos autobusiuku maisto paketai išvežti mūsų mokiniams, – temainfo.lt sakė Subačiaus gimnazijos direktorė Vida Šeškuvienė.

Maisto davinius vaikams išvežė vairuotojas Julijus Karūža, ir 5 klasės auklėtoja Vidmantė Makasejevienė.


Daviniai – 414 rajono mokinių

 – Kaip karantino metu organizuojamas vaikų maitinimas? – temainfo.lt teiravosi Kupiškio rajono savivaldybės kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjos Jurgitos Trifeldienės.
– Sveikatos apsaugos ministrui pakeitus mokinių maitinimo tvarkos aprašą karantino metu, kai ugdymas organizuojamas ne mokyklose, mokiniams maistas tiekiamas maisto daviniais. Mes jau prieš savaitę kreipėmės į „Brunero“ įstaigą, kuri teikia maitinimo paslaugas Savivaldybės mokyklose.
Šiandien, kovo 31 d., įstaiga į mokyklas išvežiojo sauso maisto davinius už dešimt dienų, arba už tą sumą, kuri skirta dešimčiai dienų maisto produktams pirkti. Mokyklos autobusėliais organizavo maisto nuvežimą atokiau gyvenantiems vaikams. Tėvai apie davinius informuoti ir juos pasiėmė. Buvo vengiama bet kokio žmonių susibūrimo. Vairuotojai aprūpinti kombinezonais, kaukėmis, apmokyti maisto neperduoti tiesiai į rankas, o padėti saugiai kieme. Iš viso šiandien išdalinta 414 sauso maisto davinių, – temainfo.lt sakė vedėja J. Trifeldienė.


Maisto daviniai skiriami ir ikimokyklinukams

Darželiuose irgi yra vaikų, kuriems skirtas nemokamas maitinimas. Jį gauna ikimokyklinukai, nes mažesniems valstybė nenumato nemokamo maitinimo. Taigi darželinukų tėvai irgi gaus dešimties dienų davinį. „Bruneros“ darželinukų nemaitina: davinius paruos patys darželiai.


temainfo.lt
Subačiaus gimnazijos nuotr.