Kupiškio rajono merui Dainiui Bardauskui – griežtesni įpareigojimai

Dainius Bardauskas
temainfo.lt archyvo nuotr.

 

Kaip praneša stt.lt, Kupiškio rajono merui Dainiui Bardauskui, kuris įtariamas piktnaudžiavimu, sugriežtintos kardomųjų priemonių sąlygos – jis papildomai įpareigotas nebendrauti bei neieškoti ryšių su Kupiškio rajono savivaldybės Kultūros centro administracijos darbuotojais ir su Kupiškio rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus darbuotojais, taip pat nesilankyti Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus patalpose.

Tokį sprendimą nutarimu priėmė Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė, kuri vadovauja Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnų atliekamam ikiteisminiam tyrimui dėl galimos korupcijos Kupiškio rajono savivaldybėje.

Ikiteisminio tyrimo metu gauta duomenų, kad D. Bardauskas, kuris yra nušalintas nuo mero pareigų iki spalio 10 d., gali bandyti pats ar per Kupiškio rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus darbuotojus paveikti Kupiškio rajono savivaldybės Kultūros centro administracijos darbuotojus ir taip trukdyti ikiteisminio tyrimo procesui.

Kitos kardomosios priemonės sąlygos nušalintajam merui liko tokios pat: rašytinis pasižadėjimas neišvykti, draudimas lankytis Kupiškio rajono savivaldybėje ir Kultūros centre bei bendrauti su nurodytais asmenimis.

Primename, kad STT Panevėžio valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl Kupiškyje liepos mėnesį vykusio festivalio „Stichijos“ organizavimo aplinkybių. Įtariama, kad kai kuriems asmenims buvo sudarytos išskirtinės sąlygos vykdyti prekybą šio renginio metu, o už tokių išskirtinių sąlygų sudarymą buvo atsilyginta neteisėtu atlygiu. Taip pat įtariama, kad dalis šiam festivaliui reikalingų paslaugų buvo įsigyta neteisėtai – piktnaudžiaujant tarnyba, klastojant viešųjų pirkimų dokumentus.

Įtarimai dėl piktnaudžiavimo pareikšti Kupiškio rajono savivaldybės merui Dainiui Bardauskui. Kitiems trims asmenims šioje byloje yra pareikšti įtarimai dėl prekybos poveikiu, dokumentų klastojimo, piktnaudžiavimo.


Stt.lt inf.