Kupiškio rajono meras Dainius Bardauskas: „Laikykitės, blogiukai!”

Kaip jau rašė temainfo.lt, Kupiškyje pastatytos naujos, puikiai vaizdą fiksuojančios stabėjimo kameros.

– Tai Savivaldybės indėlis į rajono saugumą, – temainfo.lt sakė Kupiškio rajono meras Dainius Bardauskas.

Buvo planuota, kad kameras, vaizdą fiksuojančias ištisą parą ir sujungtas į vieną valdymo pultą, stebės įdarbinti žmonės su negalia, tačiau kol kas ši idėja nerealizuota, mat pulto pasiekiamumas šiek tiek probleminis: kompiuteris ir du 120 cm įstrižainės televizoriai įrengti Savivaldybės administracijos pastato viename kabinetų – nedarbo valandomis čia nepateksi. Už kamerų stebėjimą, anot mero, kol kas atsakingas Savivaldybės teisės ir viešosios tvarkos skyrius.

Kompiuterio ekrane – 10 langelių, fiksuojančių kamerų stebėjimo vietą. Kameros keičia kryptį, tad matymo laukas labai didelis. Ekrano kairėje – sąrašas: Kupos slėnis, žiedas, autobusų stoties žiedas, naujas takas, „Maximos“ parkelis, bažnyčia, marios, P. Mažylio gatvė, bokštas, Savivaldybė. Kai bus baigta rekonstruoti Lauryno Stuokos-Gucevičiaus aikštė, kamerų atsiras bent dviem daugiau.

Mero teigimu, Kupiškio rajono policija, nustatydama autoįvykio aplinkybes, kartą jau naudojosi kamerų įrašais.

Savivaldybės indėlis į saugumą kainavo per 60 tūkst. eurų; kas mėnesį per 1,5 tūkst. eurų kainuos stebėjimo kamerų aptarnavimas. O jos fiksuos ir autoįvykius, ir nederamą elgesį viešose vietose.

Kupiškio rajono meras D. Bardauskas taip ir sakė:

– Laikykitės, blogiukai!

 

 

Rita Briedienė

Autorės nuotraukos