Kupiškio rajono maltiečiai neatostogauja

Kupiškio rajono maltiečiai ir vasarą tęsia projektą „Maistas ant ratų“. Tai kompleksinė, labai įvairi veikla – ne tik pagalba maisto produktais, bet ir artimo ryšio kūrimas, įsiklausymas.

Suprantame, kad garbingame amžiuje gyvenant vienam siaurėja bendravimo galimybės, todėl senoliai dėkoja už kiekvieną smulkmeną, už kiekvieną minutę, praleistą kartu. Dvasiškai turtėjame ir mes. Gyvenimo patirtis (džiugi, skaudi), istorinių Lietuvos įvykių išgyvenimai, gebėjimas gyventi pagal savo jėgas, senatvės prasmė, skurdas, mažos pensijos – tai šalia mūsų esančių žmonių pamokos mums. Stengiamės tai suprasti ir įvertinti.

Liepos mėnesį maltiečiai Dalia Dyrienė, Gailutė Markelienė, Skaistutė Paulauskienė ir Algirdas Valiušis lankėsi Kupiškio socialinės globos namuose Šnipeliškio kaime ir Subačiaus senelių globos namuose. Socialinė darbuotoja Vilija Sabalienė ir vyriausioji slaugytoja Virginija Černiuvienė supažindino mus su socialinės globos visuma, laisvalaikio organizavimu. Mes papasakojome apie Maltos ordino pagalbos tarnybos veiklą Lietuvoje ir Kupiškyje, pabendravome su gyventojais, žinoma, nuvežėme saldžių vaišių. Sutarėme ateityje kryptingai bendradarbiauti, siekti socialinės partnerystės.

Pasinaudojęs proga, Kupiškio socialinės globos namus aplankė meras Dainius Bardauskas, bendravo su čia gyvenančiais Kupiškio rajono žmonėmis. Kaip buvo numatyta darbotvarkėje, meras D. Bardauskas aplankė Subačiaus senelių globos namų senelius.

Svečiavomės čia ne pirmą kartą, todėl žinojome, kam nuvežti mezgimo siūlų, kam – saldumynų, arbatos, medaus. Mus pasitiko laikinai direktorės pareigas einanti Lina Buitvydaitė, sekretorė-administratorė Kristina Daugėlienė, kitos namų darbuotojos ir būrys gyventojų.

Nuoširdaus bendravimo – štai ko reikia senoliams. Kambariuose aplankę negalinčius vaikščioti, lauke pasivaišinome ant grotelių keptomis dešrelėmis.

Atsisveikindami klausėme, ko atvežti kitą kartą. „Siūlų, saldainių, knygų ir gerą širdį“, – sakė šių namų gyventojai. Būtinai atvešime.

Mieli kupiškėnai, tik Jūsų aukos, surinktos akcijoje ,,Maltiečių sriuba“, mums suteikia galkimybę aplankyti senolius, pradžiuginti juos maisto lauknešėliais. Skaičiuojame kiekvieną centą, atsiskaitome Maltos ordino pagalbos tarnybos (MOPT) generaliniam sekretoriatui. Nuoširdžiai dėkojame kupiškėnams.

Rugsėjo 22–23 dienomis Lietuvoje lankysis Popiežius Pranciškus. Šeštadienį, 22 d., Vilniuje Šventasis Tėvas susitiks su jaunimu. Šiame istoriniame įvykyje turės galimybę dalyvauti ir Kupiškio jauni maltiečių draugai. Vieta rezervuota. Džiaugiamės tuo.

Tegu siautėja vasaros karščiai. Kupiškio rajono maltiečiai tęsia labdaringą veiklą ir planuoja darbus.

 

 

Skaistutė Paulauskienė 

Kupiškio rajono maltiečių iniciatyvinės grupės narė

[gallery_box]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/08/2018_kupiskis_maltieciai_1.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/08/2018_kupiskis_maltieciai_2.jpg” descr=”” title=””]

 

 

 

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/08/2018_kupiskis_maltieciai_6.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/08/2018_kupiskis_maltieciai_7.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/08/2018_kupiskis_maltieciai_8.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/08/2018_kupiskis_maltieciai_9.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/08/2018_kupiskis_maltieciai_10.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/08/2018_kupiskis_maltieciai_11.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/08/2018_kupiskis_maltieciai_12.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/08/2018_kupiskis_maltieciai_13.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/08/2018_kupiskis_maltieciai_14.jpg” descr=”” title=””]

[/gallery_box]