Kupiškio rajono ligoninėje atidaryta Karščiavimo klinika

Kaip skelbia Kupiškio rajono savivaldybė, šiandien, balandžio 16 d., VšĮ Kupiškio ligoninėje atidaryta Kupiškio karščiavimo klinika. Numatoma, kad ji dirbs darbo dienomis nuo 11 iki 15 val.


Klinikai – atskiros patalpos

Karščiavimo klinikai skirtos atskirtos patalpos: nuo viruso plitimo saugomi ir medikai, ir kitų skyrių ligoniai. Kaip praneša Savivaldybė, medicinos darbuotojai yra aprūpinti visomis apsauginėmis priemonėmis, apmokyti, kaip jas teisingai užsidėti ir nusiimti.


Būsimiems pasientams

Būsimų pacientų prašoma likti kantriais, atidžiais ir kruopščiai vykdyti medikų nurodymus. „Tik saugodami vieni kitus, laikydamiesi saugių atstumų, vengdami tiesioginių kontaktų, naudodami apsaugos priemones, laikydamiesi higienos reikalavimų galėsime įveikti šį virusą ir kuo greičiau sugrįžti į įprastinį gyvenimą“ – teigia Savivaldybė.


Nuo 18 iki 60 metų

„Svarbu!“ – skelbia Kupiškio rajono savivaldybė ir primena, jog į Karščiavimo kliniką galės kreiptis 18–60 metų amžiaus pacientai, kurių temperatūra kreipimosi į šeimos gydytoją dieną bus 37,8⁰ C ir daugiau (iki karščiavimą mažinančių vaistų vartojimo), jaučiantys viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomus. Pacientams iki 18 m. amžiaus teikimas organizuojamos atskirai nuo karščiuojančių pacientų srautų. Asmenys, kurie yra virš 60 metų patenka į didelės rizikos grupę, todėl viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintiems šiems pacientams asmens sveikatos priežiūros paslaugos būtų teikiamos sveikatos apsaugos ministro patvirtintose Asmens sveikatos priežiūros įstaigose.


Tik šeimos gydytojo siuntimu

Klinikoje bus registruojami tik šeimos gydytojo siuntimą turintys pacientai. Siuntimas pildomas elektroniniu būdu.
Jkinikoje ligoniams bus atliekamas išsamus sveikatos patikrinimas: bendras kraujo, C reaktyvinio baltymo, krūtinės ląstos rentgenografinis tyrimai, paimamas tepinėlis iš nosiaryklės dėl koronavirusinės infekcijos, jei reikia, paskiriamas gydymas.
Atvykus į karščiavimo kliniką žmonėms nebus leidžiama išlipti iš automobilio ir atidaryti lango, kol nebus nurodyta kitaip.


Parengė temainfo.lt
Kupiškio rajono savivaldybės nuotr.